Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3425)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Višňovský prehovoril o budúcnosti

27.05.2015 Pre Ľubomíra Višňovského je prioritou NHL, má viacero ponúk, ale v Kontinentálnej hokejovej lige hrať nechce. Situácia v bratislavskom Slovane ho neteší, pretože tento klub je jeho srdcu blízky.

 

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský má v zámorskej NHL zmluvu s klubom New York Islanders len do konca júna a ani v najbližších dňoch sa to pravdepodobne nezmení. 

Skúsený bek zatiaľ neplánuje podpísať nový kontrakt, budúcnosť necháva otvorenú. "Rozhodnem sa podľa ponúk. Ešte nikdy som nebol na trhu voľných hráčov a tentokrát si to asi vyskúšam. Zdravie a rodina sú a budú v rozhodovaní na prvom mieste," prezradil v utorok popoludní 38-ročný rodák z Topoľčian.

Minimálne jednu sezónu chce Višňovský potiahnuť v kanadsko-americkej profilige, no nebráni sa ani iným možnostiam. Rodák z Topoľčian mal s Islanders doteraz zmluvu na priemerne 4,75 milióna dolárov ročne a v sezóny 2014/2015 bol so šiestimi miliónmi spoločne s Johnom Tavaresom najlepšie plateným hráčom tímu z Long Islandu. 

"Mám viacero ponúk, čakám, čo bude. Chcem si toto leto užiť, vôbec sa s tým nezaťažovať. Moju situáciu začnem riešiť v júli či auguste," skonštatoval majster sveta z roku 2002 a držiteľ troch vzácnych kovov zo svetových šampionátov (ešte aj striebro z roku 2000 a bronz na MS 2003) a doplnil, že jednoznačnou prioritou je pre neho ďalšie účinkovanie v NHL: "Z New Yorku mi niečo ponúkli. Bol to prvý nástrel, ale zatiaľ sme sa nedohodli. Rokujeme o zmluve na rok. Rátam samozrejme s tým, že s platom pôjdem dole. Uvidím podľa ponuky. Myslím si, že hokejovo na NHL ešte stále mám. Keby som v budúcom ročníku o

V Kontinentálnej hokejovej lige hrať nechce

Slovenský zadák však zo svojich plánov vyškrtol Kontinentálnu hokejovú ligu. "Priznám sa, že v KHL by som už veľmi nechcel hrať. Z hľadiska cestovania je to dosť náročné, ja som sa už nacestoval až-až. V NHL je to v rámci dopravy oveľa jednoduchšie a ľahšie. Keďže by som to už nechcel absolvovať, KHL vypúšťam. Prioritou je pre mňa NHL a v prípade, že by to nevyšlo, tak pôsobenie v Európe. Rozmýšľal som aj o úplnom konci činnosti, ale play-off ma bavilo, rád by som pokračoval v zámorí v NHL. Rozhodne o tom najmä môj zdravotný stav a rodina. Manželka z toho nie je nadšená, že ešte chcem hrať. Mal som však slušnú túto sezónu, boli v nej síce aj hluché obdobia, no celkovo som spokojný. New Yorku sa darilo, pre Islanders úžasná sezóna. Veľa sme vyhrávali, mali sme svoju silu a kvalitu, v tíme bola pohoda."

Višňovský sa vyjadril aj ku kontaktom s predstaviteľmi rakúskeho KAC Klagenfurt, ktoré podľa neho boli iba v informačnej rovine. "Do prvého júla som hráčom Islanders, nemôžem rokovať s inými klubmi," vyjadril sa 38-ročný skúsený obranca a pokračoval: "Je to príjemné, keď nejaký tím má záujem o hráčov. Ľudia z Klagenfurtu sa boli pozrieť v zámorí. Môj rakúsky klubový spoluhráč Michael Grabner mi povedal, že by mi súťaž EBEL mohla vyhovovať, nie je taká náročná, sú tam slušné podmienky. Konkrétne, napríklad o zmluve či platových podmienkach, sme sa však vôbec nerozprávali. Iba som sa informoval o súťaži a základných veciach, čisto len v teoretickej rovine, ako by to vyzeralo, keby som išiel do Klagenfurtu. Nejaké médiá do novín uverejnili, že som s KAC rokoval. V pondelok sa mi ozval generálny manažér z Klagenfurtu a ospravedlňoval sa mi, že takéto niečo vzniklo a zverejnilo sa. Zdôraznil mi, že z ich strany nič oficiálne nevyšlo. Následne mi volali z Islanders i môj agent - ja som im povedal, že išlo o nedorozumenie. Pochopiteľne, Klagenfurt nie je jediný klub, ktorý ma kontaktoval z Európy."
dohral 60 či 65 stretnutí základnej časti, bol by som spokojný."
 

Nevylúčil pôsobenie v Slovane

Predstaviť si vie aj opätovné pôsobenie v Slovane Bratislava, ale len v prípade štartu v domácej extralige."Nehovorím, že už teraz, ale niekedy v budúcnosti. Veď prečo nie? Slovenská liga potrebuje pomôcť a pozdvihnúť. A pomohol by tomu návrat Slovana," pokračoval majster sveta z Göteborgu. 

Za "belasých" už v minulosti hral v KHL aj v extralige, tento klub je jeho srdcu veľmi blízky. Súčasná situácia v Slovane ho neteší. Stále totiž nie je jasné, v ktorej súťaži bude osemnásobný slovenský šampión štartovať v najbližšom súťažnom ročníku. Navyše má poriadne dlhy. 

"Nechcem to veľmi komentovať, v Slovane mám výborné vzťahy. Hrával som tu a nie je mi to jedno, v akej je situácii. Je to smutné voči hráčom, ktorí tu majú zmluvu, nemôžu rokovať s iným klubom a nevedia, čo bude ďalej. Stále totiž budú patriť Slovanu, ak zostane v KHL. Prichádzajú o čas a ak si budú musieť hľadať niečo nové, budú poriadne znevýhodnení. Nie je férové ani voči fanúšikom, lebo je pár mesiacov do štartu ligy a vôbec nevedia, čo a kde. Je to veľmi smutná situácia. A k dlhom. Hráči nedostali výplatu päť a pol mesiaca, viacerí chalani však nemajú našetrené na to, aby prežili. Musia aj tak živiť rodiny a splácať ďalšie záväzky. Neviem si predstaviť, ako vlastne žili," poznamenal Ľubomír Višňovský a jedným dychom pokračoval: "Nechcel by som ako tréner viesť taký tím. Každé ráno prísť do kabíny a počuť len to, či niekto dostal výplatu alebo nie. Motivovať takých hráčov je potom extrémne náročné. A chcieť ešte niečo navyše, to hráč isto povie, že to môže kašľať, keď hrá prakticky zadarmo. To sa nabaľuje a ide to zlým smerom. Toto sa mi nepáči. Podľa mňa by mal ísť Slovan do extraligy. Mal by hrať súťaž, na ktorú má. Nie v takej, na ktorú má niečo sľúbené. Som realista, nie je možné lietať v oblakoch. Slovan je moja srdcovka, ale toto sa mi nepáči."