Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (58)

 DUEL VICTORKY (5)

 Florbal (3)

 Futbal (3732)

 Futsal (4)

 Hádzaná (40)

 Hokej (511)

 Rugby (11)

 Tenis (170)

 Volejbal (22)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Višňovského kariéra sa nekončí, pokračuje v Slovane

28.10.2015 Ľubomír Višňovský je držiteľom medailového kompletu zo svetových šampionátov.

 

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa dohodol so zástupcami Slovana Bratislava na účinkovaní v tejto sezóne. Skúsený 39-ročný zadák by sa mohol v drese jediného slovenského zástupcu v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) objaviť približne v polovici novembra, po reprezentačnej prestávke. Višňovský na utorkovom brífingu s novinármi však pripomenul aj skutočnosť, že ho trápia vleklé zdravotné problémy a nie je isté, koľko zápasov si bude môcť dovoliť odohrať. 

"Mám problémy s chrbtom. Dúfam, že to zvládnem, konzultoval som to aj s lekármi, riskovať však nechcem. Prvá myšlienka bola, že ohlásim koniec. Sadli sme si však s generálnym manažérom Marošom Krajčim, aj manželka do toho niečo povedala. Napokon som zistil, že nechcem takto skončiť. Chcem ešte zažiť s ľuďmi víťazný potlesk," uviedol Ľubomír Višňovský. 

K súčasnej solídnej forme "belasých" poznamenal: "Slovan sa rozohral, vnímam to pozitívne, chcem mu pomôcť. V kabíne sedím vedľa Laca Nagya, s množstvom chalanov sa ešte len zoznamujem. S trénerom sa navzájom poznáme, už sme sa rozprávali o našich predstavách. Rešpektujem ho. Je len na ňom, s kým budem hrať." 


Chce odohrať čo najviac zápasov

Višňovský v lete absolvoval prípravný kemp v tíme obhajcu Stanley Cupu Chicago Blackhawks, ale neuspel. S odstupom času priznal, že tam počas posledných zápasov cítil bolesti v chrbte. Teraz sa ešte len zoznamuje so súčasným tímom Slovana. "Včera a dnes som trénoval individuálne, hlavne bez kontaktu, doháňam aj resty v kondičke. Dúfam, že sa zohrám s celým kolektívom. Prvé striedania to nebude 'sranda', keďže som dlho nebol na ľade. Chcem odohrať čo najviac zápasov, sústredím sa na ten najbližší," doplnil Višňovský, ktorý bol v sezóne 2004/2005 vyhlásený za najlepšieho hokejistu na Slovensku. 

Na otázku, ako vidí prípadné ďalšie zotrvanie na ľade, ak by sa mu v tejto sezóne darilo a zdravotne by bol ako-tak v poriadku, odpovedal: "Myslím si, že tento rok je môj posledný, ale prípadné exhibície nevylučujem. Môj cieľ je momentálne nie Stanleyho, ale Gagarinov pohár. S rodinou sme sa ešte nerozhodli, či zostaneme na Slovensku. Chcel by som však naďalej pracovať s hokejom. Nevylučujem štruktúry Slovana ani tie zväzové, ale najmä ma to musí baviť," zdôraznil Ľ. Višňovský. Z pôsobenia v Slovane v KHL si pamätá len to pekné. "Bola krásna atmosféra. Výjazdy a dlhé lety k tomu patria, nie je to však zábava. Niekedy však treba aj 'vypadnúť' z domu," priznal s úsmevom skúsený bek. 


Višňovský nepovedal nie v súvislosti s prípadným štartom na MS

Dlhoročný reprezentant je držiteľom medailového kompletu zo svetových šampionátov. V zbierke má striebro z Petrohradu 2000, zlato z Göteborgu 2002 aj bronz z Helsínk 2003. Jedno striebro získal aj na svetovom šampionáte v in-line hokeji - v roku 2008 v Bratislave. 

V roku 2010 na ZOH vo Vancouveri bol súčasťou slovenského tímu, ktorý po výborných výkonoch obsadil nepopulárne 4. miesto. Reprezentačnú kariéru ukončil na MS 2011 na Slovensku. Višňovský reprezentoval dovedna na deviatich majstrovstvách sveta elitnej kategórie, aj na šampionátoch C a B-kategórie v rokoch 1994 a 1995, keď si slovenský hokej ešte len razil cestu medzi elitu. V drese s dvojkrížom nechýbal ani na štyroch zimných olympijských hrách. 

V NHL pôsobil tento nevysoký, ale šikovný ofenzívny obranca s výbornou strelou a solídnou rozohrávkou od sezóny 2000/2001 v tímoch Los Angeles Kings, Edmonton Oliers, Anaheim Mighty Ducks a New York Islanders. Počas necelých štrnástich sezón stihol odohrať 883 zápasov základnej časti s bilanciou 128 gólov a 367 asistencií. V play-off pridal v 28 zápasoch 8 asistencií. V roku 2007 si zahral v Zápase hviezd NHL. 

Ľubomír Višňovský v utorok nepovedal nie v súvislosti s prípadným štartom na májových majstrovstvách sveta v Rusku. "Sústredím sa na prvý zápas a Petrohrad je veľmi ďaleko," povedal skúsený bek, no neskôr dodal: "Prečo by ma Zdeno Cíger vôbec oslovoval? Ak sa tak stane, budem sa tým zaoberať. Som však v známej 50-člennej skupine hráčov a teraz by som mu povedal nie."