Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (33)

 Basketbal (70)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (4504)

 Hádzaná (43)

 Hokej (440)

 Rugby (10)

 Tenis (199)

 Volejbal (24)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Van Poppel ovládol 12. etapu Vuelty, lídrom je Aru

04.09.2015 Slovenský pretekár Peter Velits bol na 66. priečke súčasťou pelotónu 115 jazdcov, ktorí dosiahli rovnaký čas ako Van Poppel.

 

Holanďan Danny Van Poppel z tímu Trek Factory sa stal víťazom 12. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá po 173 km vyvrcholila v španielskej Lleide. Dvadsaťdvaročný rodák z Utrechtu triumfoval v záverečnom špurte pelotónu.

Slovenský pretekár Peter Velits (BMC Racing) bol na 66. priečke súčasťou pelotónu 115 jazdcov, ktorí dosiahli rovnaký čas ako Van Poppel. Martin Velits (Etixx Quick Step) sa umiestnil na 135. mieste s odstupom 35 sekúnd na víťaza.

V celkovom poradí pretekov nenastala žiadna zmena. Španiel Fabio Aru z Astany vedie s náskokom 27 sekúnd pred Joaquímom Rodríguezom z Kaťuše a 30 s pred tretím Tomom Doumoulinom z Giant-Alpecin. Peter Velits klesol o dve priečky na 62. pozíciu, jeho brat Martin zostáva na 135. stupienku v celkovom hodnotení.

Cyklistické preteky Vuelta a Espaňa - štvrtkové výsledky:

12. etapa (Escaldes-Engordany - Lleida, 173 km): 1. Danny van Poppel (Hol.) Trek Factory 4:02:11 h, 2. Daryl Impey (JAR) Orica GreenEDGE, 3. Tosh vand der Sande Lotto Soudal, 4. Nikolas Maes (obaja Bel.) Etixx-Quick-Step, 5. John Degenklop (Nem.) Giant-Alpecin, 6. Jean-Pierre Drucker (Lux.) BMC Racing... 66. Peter Velits (SR) BMC Racing - všetci rovnaký čas ako víťaz, ... 133. Martin Velits (SR) Etixx-Qucik-Step +35 s

Poradie po 12. etape: 1. Fabio Aru (Tal.) Astana 47:14:30 h, 2. Joaquím Rodríguez (Šp.) Kaťuša +27 s, 3. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin +30, 4. Rafal Majka (Poľ.) Tinkoff-Saxo +1:28, 5. Esteban Chaves (Kol.) Orica GreenEDGE +1:29, 6. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +1:52.. 62. Peter Velits (SR) BMC Racing +1:10:58 h, 135. Martin Velits (SR) Etixx - Quick-Step +1:56:57

 

Víťaz Tour de France pre zlomeninu odstúpil z Vuelty

Christopher Froome sa pridal k Vincenzovi Nibalimu, Danielovi Martinovi či Petrovi Saganovi, ktorí už tiež nepokračujú na posledných pretekoch Grand Tour v tejto sezóne.

Christopher Froome sa rozhodol ukončiť svoje trápenie a odstúpil z Vuelty, ktorá je poslednou z trojice Grand Tour v cyklistickej sezóne. Britský jazdec tímu Sky sa po supernáročnej 11. etape v Andorre a nazbieraní vyše 8-minútového časového manka najprv rozlúčil s vidinou dobrého umiestnenia a neskôr aj s celými pretekmi.

Froome sa chcel na Vuelte pokúsiť o víťazné double

Organizátorov informoval prostredníctvom správy na twitteri o tom, že má zlomenú navikulárnu kosť v chodidle. Ide o hornú časť chodidla, ktorá sa nachádza medzi metatarzálnou a pätnou kosťou. Informuje o tom špecializovaný server Cyclingnews.

Zranenie s najväčšou pravdepodobnosťou znamená koniec sezóny pre lídra tímu Sky. Froome v tomto roku po druhý raz v kariére ovládol Tour de France a na Vueltu prišiel pôvodne s úmyslom pokúsiť sa o víťazné double z týchto dvoch veľkých podujatí Grand Tour.

Z Vuelty už odstúpili viacerí cyklisti

V 11. etape so 6 horskými priechodmi v náročných andorrských kopcoch (138 km) spadol len 3 km po jej štarte a potom už iba bojoval a trpel až do cieľa v Cortals d´Encamp. Klasifikovali ho až na 32. mieste a v celkovom poradí spadol na 15. priečku s odstupom 7:30 min za novým lídrom, Talianom Fabiom Aruom.

"Robil som, čo som mohol, aby som aspoň došiel do cieľa. Cítim veľkú bolesť a nevidím dobre svoju perspektívu v pretekoch," uviedol Froome v stredu po príchode do cieľa.

Froome je ďalším z prominentných cyklistov, ktorí tento rok museli nedobrovoľne opustiť pelotón Vuelty po pádoch, zraneniach, diskvalifikácii či zrážkach s motorkou. Patria medzi nich Talian Vincenzo Nibali, Američan Tejay van Garderen, Ír Daniel Martin či Slovák Peter Sagan.