Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Futbal (13)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Svitko dosiahol ďalší dobrý výsledok, drží si druhé miesto

15.01.2016 Lídrom zostal Toby Price, ktorý má pred slovenským reprezentantom dve etapy pred koncom vyše polhodinový náskok.

 

Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil vo štvrtkovej 11. etape na 38. ročníku Rely Dakar siedme miesto a v priebežnom celkovom poradí si udržal vynikajúcu druhú pozíciu. Tridsaťtriročný jazdec Slovnaft Teamu na 431 kilometrov dlhej meranej trase z La Rioja do San Juanu zaostal za víťazným Antoinom Méom o dvanásť a pol minúty. Druhý v etape skončil austrálsky líder poradia Toby Price s tesným 18-sekundovým odstupom, tretieho klasifikovali v cieli Čiľana Pabla Quintanillu (+2:48 min).

Price si v pohode ustrážil vedúce postavenie, pred Svitkom má dve etapy pred koncom tohtoročného Dakaru pohodlný náskok 35:23 min. Slovenský reprezentant jazdiaci na motocykli 450 Rally Replica KTM je veľmi blízko k vysnívanému pódiu, keďže pred tretím Méom má k dobru vyše osem a štvrtým Quintanillom takmer desať minút. Francúz Méo dosiahol ako nováčik na Rely Dakar druhé čiastkové prvenstvo, tešil sa aj v sobotňajšej 7. etape. Z boja o popredné priečky definitívne vypadol priebežne tretí Portugalčan Paulo Goncalves, na ktorého sa to vo štvrtok zosypalo. Najprv sa stratil, potom mal pád a napokon musel odstúpiť pre pretrvávajúce problémy s chladičom. V cieli štvrtkovej etapy je zatiaľ 7 motocyklistov z 91 štartujúcich. 

Slovensko má na trati zastúpenie aj v kategórii kamiónov. Členom českého trojčlenného tímu Bonver Dakar Project (č. 513) vo vozidle Tatra je navigátor Jaroslav Miškolci, v kamióne Man v inom českom zoskupení Offroadsport (č. 554) je v rovnakej pozícii Marek Sýkora. 

Štvrtok priniesol pre súťažiacich opäť pieskové pasáže, tentoraz už aj so sektormi s feš fešom. Dakaristi jazdili pod pálčivým slnkom, teploty sa štverali k hranici 40°C. Výhodu mohli mať univerzálni pretekári, ktorí sú rýchli na akomkoľvek type povrchu. Piatok ponúkne vôbec najdlhšiu etapu, jazdci budú musieť zdolať vyše 900 km, viac ako polovica z nich bude meraných. Výnimku budú mať kamióny. Pôjde sa zo San Juanu do Villa Carlos Paz, v ktorom na tohtoročnom Dakare štartovala 2. etapa. 

Rely Dakar 2016 - 11. etapa (La Rioja /Arg./ - San Juan /Arg./, meraný úsek: 431 km) - štvrtok - neoficiálne výsledky: 

Motocykle
: 1. Antoine Méo (Fr.) KTM 5:19:08 h, 2. Toby Price (Aus.) KTM +18 s, 3. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +2:48 min, 4. Hélder Rodrigues (Portug.) Yamaha +6:02, 5. Adrien van Beveren (Fr.) Yamaha +12:09, 6. Kevin Benavides (Arg.) Honda +12:13, 7. Štefan Svitko (SR) KTM +12:29 
Priebežne po 11. etape: 1. Toby Price (Aus.) KTM 40:08:30, 2. Štefan Svitko (SR) KTM +35:23, 3. Antoine Méo (Fr.) KTM +43:46, 4. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +45:19, 5. Kevin Benavides (Arg.) Honda +57:05, 6. Hélder Rodrigues (Portug.) Yamaha +1:02:01