Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3425)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Svetový pohár v slalome v Jasnej.

09.06.2015 Slovenské stredisko Jasná v Nízkych Tatrách bude v dňoch 5.- 6. marca hostiť najlepšie svetové alpské lyžiarky v obrovskom slalome a slalome

 

V kalendári Svetového pohára v alpskom lyžovaní na nadchádzajúcu sezónu figuruje v ženskej časti 43 podujatí v 23 zimných strediskách. 

Najviac ich bude v slalome (10), nasledujú obrovský slalom a zjazd s 9 pretekmi, super G s ôsmimi, alpská kombinácia so štyrmi a napokon aj tri atraktívne paralelné obrovské slalomy vedené ako mestské preteky.


Definitívnu podobu kalendára schvália na jesennej konferencii

Z pohľadu Slovenska je potešiteľné, že do programu Svetového pohára sa po 29 rokoch dostalo aj domáce stredisko - Jasná v Nízkych Tatrách bude v dňoch 5.- 6. marca hostiť najlepšie svetové alpské lyžiarky v obrovskom slalome a slalome. Vyplýva to zo záverov jarnej kalendárovej konferencie FIS, ktorá sa počas víkendu skončila v bulharskej Varne a zaoberala sa aj finalizovaním kalendárov na nasledujúcu zimu. 

"Kalendár v tejto podobe by mal platiť na 99%. Jeho definitívna podoba sa bude schvaľovať na jesennej konferencii v prvý októbrový týždeň vo švajčiarskom Zürichu," informoval športový riaditeľ Úseku alpských disciplín SLA Radovan Cagala. 

V programe SP v ženskom slalome, kde by mala mať opäť vysoké ambície aj šiesta žena celkového hodnotenia uplynulej sezóny Veronika Velez-Zuzulová, figurujú tradičné strediská Levi, Aspen, Aare, Záhreb, Flachau či Maribor. Jasná by mala hostiť ôsme z desiatich pretekov, neskôr bude nasledovať už len švajčiarsky záver - v Lenzerheide a finále SP v St. Moritzi (16. - 20. 3. 2016). Novým strediskom v ženskom kalendári SP 2015/2016 bude švédsky Štokholm, miesto paralelného obrovského slalomu 1. marca 2016, ako aj talianske La Thuile, kde sú na 20.- 21. februára 2016 naplánované zjazd a super G. 


Väčší priestor pre alpskú kombináciu

Muži budú mať v kalendári SP 2015/2016 aj štyri podujatia na ázijskom snehu: v Naebe v Japonsku bude 13. a 14. februára 2016 obrovský slalom a slalom, v kórejskom Jeongseone o týždeň skôr zjazd a super G. Tieto preteky budú prípravnými v dejisku ZOH 2018 v Pjongčangu. Na mužov celkovo čaká 47 pretekov v 24 rezortoch. Najlepší slovenský zjazdár Adam Žampa sa môže tešiť až na 11 slalomov. 

Najbližšia sezóna Svetového pohára by mala priniesť aj väčší priestor pre alpskú kombináciu. V kalendári SP 2015/2016 figuruje až sedem kombinačných pretekov, štyri u žien a tri u mužov.