Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (10)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3615)

 Hádzaná (38)

 Hokej (510)

 Rugby (10)

 Tenis (232)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Švehla čaká v Nemecku výhry, Jurčina sa odkrúti premiéru

05.11.2015 Neľahkú úlohu malo vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie pred novembrovým Nemeckým pohárom, výber hráčov sa mu totiž poriadne zúžil.

 

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Róbert Švehla si možno predstavoval jednoduchší úvod svojho pôsobenia pri národnom tíme. Pokračujúci bojkot početnej skupiny hráčov trochu skomplikoval formovanie mužstva na novembrový Nemecký pohár v Augsburgu, na ktorom budú súpermi Slovákov od piatka do nedele výbery USA, Nemecka a Švajčiarska.

"Na Slovensku nie je veľa hráčov, ktorí by spĺňali prísnejšie reprezentačné limity. Tým, že ich máme ešte menej, tak to máme pri národnom tíme náročnejšie. Na druhej strane, niektorí ďalší chlapci dostanú šancu. Teší ma, že ich môžeme ukázať," povedal niekdajší vynikajúci obranca a pokračoval: Ak by sme brali tých najlepších, šancu by nemohli dostať mladší a ďalší. Môžu sa ukázať a pre nich je to plus."


Švehla sa teší na prvý zápas


Štyridsaťšesťročný rodák z Martina v úvode prvej tohtosezónnej reprezentačnej akcie priblížil aj tvorbu mužstva na toto podujatie.

"Obvolali sme si všetkých chlapcov, aby sme vedeli, ako na tom sme. Niektorí povedali, že neprídu. Nikoho sme neprehovárali. Sú tu tí, ktorí chcú. Sme v dobrej východiskovej situácii. Môžeme totiž ukázať ďalších chlapcov, ktorí si zaslúžia reprezentačný dres. Zo zoznamu päťdesiatky bojkotujúcich hráčov by som si v tíme vedel predstaviť tak desiatich či dvanástich. Máme tu 25 hráčov, ktorí chcú reprezentovať. Som rád, že sa to konečne začína. Už sa teším na prvý zápas," povedal Róbert Švehla.

V súčasnosti je riešenie komplikovanej situácie v slepej uličke a hrozí, že s podobnými problémami sa vedenie národného mužstva bude musieť pasovať aj v decembri. "Kým nie je podpísaný príslušný dokument, vždy to bude otvorené. Je len na hráčoch, akou cestou chcú ísť. My vieme to, že budú voľby a tým pádom by všetci mohli reprezentovať," pokračoval bronzový z MS vo farbách Slovenska aj Československa.


V tíme je viacero nováčikov

V širšej nominácii na Nemecký pohár sa napriek spomenutému bojkotu objavili traja hráči, ktorí stáli "na druhej strane". Dvaja z nich, Tomáš Marcinko a Roman Kukumberg, aj cestujú do Augsburgu. V budúcnosti k nim môžu pribudnúť ďalší. Najnovšie má záujem reprezentovať aj ďalší hokejista.

"V piatok mi volal Mišo Sersen, ktorý tiež chce reprezentovať. Rozmyslel si to a je to ďalší hráč, ktorý chce niečo urobiť pre národný tím a Slovensko. Myslím si, že aj ďalší chalani, ktorí sú pod dokumentom podpísaní, dostanú rozum. A čím bude bližšie k majstrovstvám sveta, možno sa na to budú pozerať inak," myslí si Švehla.

Slovensko sa na prvom tohtosezónnom turnaji predstaví s viacerými nováčikmi vrátane brankárskeho dua. "Ostatní chalani nechcú reprezentovať a museli sme vyberať z našej ligy. Baroš či Dzubina sú dobrí brankári a majú formu. Myslím si, že budú chytať dobre. Očakávania od tímu mám len tie najvyššie. Ideme na turnaj a chceme ho vyhrať. Sme športovci a každý športovec chce vyhrávať," dodal manažér výberu SR.

Premiéra Jurčinu

Z pozície náhradníka až na post najskúsenejšieho obrancu a zároveň kapitána slovenskej reprezentácie sa pred novembrovým Nemeckým pohárom v bavorskom Augsburgu prepracoval Milan Jurčina. Tridsaťdvaročný bek tímu KHL Medveščak Záhreb na utorkovom zraze priznal, že zo súčasného kádra pozná približne polovicu hráčov. "Teším sa na všetkých chalanov," povedal Jurčina.

Nad prijatím pozvánky na akciu národného mužstva neváhal napriek komplikovanej situácii v slovenskom hokejovom hnutí a bojkotu početnej hráčskej skupiny. "Celej situácii vôbec nevenujem pozornosť, neviem, o čo tam ide. Keď mi príde pozvánka do reprezentácie, vždy veľmi rád prídem. Aj keď tu niektorí chalani nie sú, nedám si to znechutiť. Sú to mimohokejové veci, ktoré neriešim," poznamenal. Jurčina sa do mužstva oficiálne dostal až v pondelok, no indície mal už skôr. "Už minulý týždeň sa ku mne niečo dostalo, že ako náhradník by som mal byť pripravený. V pondelok mi volal manažér tímu Róbert Švehla, či prídem. A som tu," zneli slová rodáka z Liptovského Mikuláša so skúsenosťami zo zámorskej NHL.

Na turnaji v Augsburgu chce Milan Jurčina iba odviesť poctivú robotu. "V Nemecku sa budem snažiť urobiť svoju prácu. Ak bude potrebné niečo povedať či poradiť, nemám s tým problém," povedal. Zaujímavosťou je, že na svojom konte síce má už 63 reprezentačných štartov a bol na piatich majstrovstvách sveta, na novembrovom Nemeckom pohári sa predstaví premiérovo. "Ešte nikdy som na tomto turnaji nebol. Vždy som chodil až na záverečné podujatia pred MS. Bude to môj prvý Nemecký pohár. Je to zatiaľ veľmi príjemné spoznať na začiatku sezóny nových chalanov. Človek by si síce rád oddýchol, ale je tu pozvánka do národného mužstva. Je na každom, ako sa rozhodne, ak je zdravotne v poriadku. Bolo by pekné, ak by sme v Augsburgu urobili nejaký výsledok, nech je tréner trochu hrdý. Do každého zápasu pôjdeme na sto percent," pokračoval skúsený zadák.

Pre Milana Jurčinu to v Nemecku nebude prvé podujatie, na ktorom bude na trénerskom poste pôsobiť Zdeno Cíger. Premiérovo sa tak stalo už v sezóne 2006/2007. "Bol môj tréner na majstrovstvách sveta v Moskve, keď robil asistenta Júliusovi Šuplerovi. Proti nemu som nikdy nehral. Keď som bol malý, tak som sa v Liptovskom Mikuláši chodil pozerať na ligu, keď hral za Slovan," priznal s úsmevom ostrieľaný bek.