Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (33)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3866)

 Hádzaná (43)

 Hokej (552)

 Rugby (10)

 Tenis (254)

 Volejbal (32)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Štadión v Trnave otvorí Paranaense i starí páni z Ajaxu

25.06.2015 V septembri príde do Trnavy francúzsky Olympique Marseille a v októbri holandský FC Utrecht.

 

TRNAVA - Nový futbalový Štadión Antona Malatinského v Trnave otvorí v sobotu 22. augusta zápas domáceho Spartaka a popredného brazílskeho mužstva Atlético Paranaense. Tento tím je podľa generálneho manažéra Spartaka Trnava Viktora Blažeka skvelým reprezentantom moderného brazílskeho futbalu, ktorý patrí k špičke tamojšej ligy. 

Ešte pred týmto zápasom vybehnú na nový trávnik trnavského futbalového stánku "starí páni" Spartaka Trnava a ich rovesníci z Ajaxu Amsterdam. Privedie ich legendárny krídelník Sjaak Swaart, ktorý za tento holandský klub odohral takmer 500 zápasov. Súčasťou otváracieho večera bude aj pestrý kultúrny program.


Prvý súťažný zápas doma so Žilinou

Prvý súťažný zápas na domácom štadióne odohrá Spartak 29. augusta so Žilinou, všetky dovtedajšie absolvuje na ihriskách súperov. V septembri príde do Trnavy francúzsky Olympique Marseille vedený svetoznámym argentínskym trénerom Marcelom Bielsom a v októbri holandský FC Utrecht. Blažek potvrdil, že získať atraktívneho súpera na otvárací duel nebolo jednoduché, keďže v Európe sa už hrajú ligové súťaže. 

V tíme Atlético Paranaense našiel viacero paralel so Spartakom. "Klubové farby sú rovnaké - červená a čierna. Obidva tímy viažu svoju históriu k zlúčeniu niekoľkých klubov, Paranaense má najlepších fanúšikov v štáte Paraná, to isté platí o trnavských. Navyše, tiež majú vlastný nový štadión, kde sa v roku 2014 hrali aj zápasy svetového šampionátu," uviedol Viktor Blažek.

Komerčná časť so 120 obchodmi

Predseda predstavenstva spoločnosti City Arena Pavol Adamec potvrdil, že v sobotu 22. augusta bude otvorený celý komplex City Arena, teda aj jeho komerčná časť. "Vďaka postupu prác sa nám to podarí, komerčná časť bude otvorená už v sobotu predpoludním," informoval Adamec. 

Na stavbe v súčasnosti pracuje 11 hodín denne 700 až 800 robotníkov. Samotný štadión stavia spoločnosť City Arena, bude však majetkom mesta. Obchodnú časť stavia City Arena Plus, tá ponúkne na ploche takmer 30-tisíc metrov štvorcových 120 obchodov a takmer tisíc parkovacích miest v dvoch podzemných podlažiach.

Investor získal na svoj projekt od mesta do vlastníctva približne 3,5-hektárový pozemok v okolí pôvodného futbalového štadióna za jedno euro. Búracie práce na mieste plánovaného športovo-nákupného komplexu sa začali v marci 2013.