Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (10)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3615)

 Hádzaná (38)

 Hokej (510)

 Rugby (10)

 Tenis (232)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovensko nastúpi proti Islandu bez Hamšíka a ďalších hviezd

17.11.2015 Proti Islanďanom je bilancia A-tímu SR 2-1-1 pri skóre 7:5, bez výnimky to boli prípravné súboje.

 

Po víťaznom odskúšaní novopostavenej trnavskej City Areny sa slovenská futbalová reprezentácia presunie do Žiliny, kde v utorok večer (20.45) vo svojom druhom novembrovom medzištátnom prípravnom stretnutí narazí na národný tím Islandu.

Práve pod Dubňom absolvovali zverenci Jána Kozáka predstavenia pri púti za historickou účasťou na majstrovstvách Európy. Derniéra A-mužstva SR v úspešnom kalendárnom roku 2015 sa teda odohrá na správnom mieste. "Verím, že bude dobrá športová atmosféra aj v Žiline," povedal 61-ročný tréner Kozák.

Na základe dohody s klubmi a so súhlasom hlavného kouča dostali na Island voľno kapitán Martin Škrtel (FC Liverpool/Angl.), Marek Hamšík (SSC Neapol/Tal.), Juraj Kucka (AC Miláno/Tal.) a z rodinných dôvodov aj Dušan Švento (1. FC Kolín nad Rýnom/Nem.). Posledný menovaný z rovnakých príčin absentoval už v piatok proti Švajčiarom. Z prvotného výberu Kozákovi zostalo k dispozícii už iba devätnásť futbalistov. Navyše, po zápase so Švajčiarskom viseli otázniky nad zdravotným stavom Stanislava Šestáka i Norberta Gyömbéra.

"Šesták mal silno nakopnutý priehlavok, obávam sa, že to môže byť horšie. Takisto Gyömbér mal nejaký problém," referoval rodák z Matejoviec nad Hornádom na pozápasovej tlačovej besede. Napriek tomu však fanúšikov ubezpečil, že aj v utorok postaví konkurencieschopnú jedenástku: "Samozrejme, čaká na nás ďalší náročný duel. Plánujem dať príležitosť tiež chalanom, ktorí so Švajčiarmi hrali menej alebo vôbec. Mám pripravenú zostavu, čo divákom znovu ponúkne futbal, na aký sa dá pozerať. Opäť chceme triumfovať."

Proti Islanďanom je bilancia A-tímu SR 2-1-1 pri skóre 7:5, bez výnimky to boli prípravné súboje. Dvanásteho augusta 2009 sa u súpera zrodila remíza 1:1, gól hostí dal Róbert Vittek, z pôvodne nominovaného kádra na novembrový asociačný termín sa na trávnik v Reykjavíku okrem neho dostali Ján Mucha, Stanislav Šesták, Marek Hamšík a Vladimír Weiss.

"Videl som niekoľko ich vystúpení. Musia disponovať silou, keďže na budúcoročný kontinentálny šampionát do Francúzska postúpili priamo. Dookola nasadzujú štrnásť skutočne kvalitných futbalistov. Poznajú sa," uviedol na margo ostrovného protivníka bývalý šéf lavičky MFK Košice.