Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (2)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (1)

 Basketbal (6)

 Bowls (3)

 Cyklistika (20)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3894)

 Hádzaná (13)

 Hokej (563)

 Rugby (3)

 Tenis (99)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenskí volejbalisti idú prekvapiť na európske hry

09.06.2015 Väčšina účastníkov mužského volejbalového turnaja nepošle do Baku najsilnejšie reprezentačné výbery, podľa Slovákov vedie cesta k postupovým miestam cez Belgičanov, Bulharov a Talianov

 

Slovenská mužská volejbalová reprezentácia chce na premiérových európskych hrách v azerbajdžanskom Baku (12. - 28. júna) potrápiť favoritov a pokúsiť sa v konkurencii výberov Talianska, Nemecka, Ruska, Belgicka a Bulharska prehovoriť do boja o štyri postupové miesta v rámci základnej B-skupiny. 

Keďže počas I. európskych hier budú prebiehať aj zápasy a turnaje v prestížnej Svetovej lige, väčšina účastníkov nepošle do Baku najsilnejšie reprezentačné výbery, ale skôr mladých volejbalistov a hráčov "druhého sledu". Tento predpoklad potvrdili nominácie všetkých mužstiev B-skupiny s výnimkou Nemecka, ktoré nefiguruje vo Svetovej lige 2015 a pocestuje do Azerbajdžanu prakticky v najsilnejšom zložení.


Cieľ je hrať na hranici možností

Slovenské reprezentačné "béčko" absolvovalo počas uplynulého týždňa tri prípravné stretnutia v Poľsku. Po utorkovom víťazstve nad Alžírskom (3:2) a stredajšej prehre s Poľskom (0:3) neuspeli zverenci trénerskej dvojice Miroslav Palgut - Ľuboslav Šalata s domácim výberom ani vo štvrtkovom stretnutí (2:3). "Zápasy s Poliakmi a Alžírčanmi nám presne ukázali našu momentálnu situáciu. Dôležité je, že naša forma postupne gradovala," skonštatoval na pondelkovom brífingu kormidelník Miroslav Palgut. 

"Dôležité bude, ako budeme hrať s Bulharmi, Belgičanmi a Talianmi. Myslím si, že máme šancu. Cieľ je hrať na hranici našich možností, pokúsiť sa postúpiť zo skupiny. Ak by sa to podarilo, bolo by to veľmi dobré. Zo šesťčlennej skupiny postúpia štyri tímy, dva musíme teda dostať pod seba," vyhlásil Palgut a pre agentúru SITA doplnil: "Zostavu, samozrejme, už mám vykryštalizovanú. Náš jediný problém je na pozícii diagonálneho hráča. Je tam Peter Mlynarčík, ktorý má perspektívu, ale hrá na tomto poste len rok a sú tam niekedy dosť veľké výkyvy, v poslednom zápase už to však bolo lepšie. Alternatívou na tento post bude Marcel Lux." 

Nahrávač Juraj Zaťko verí, že tesná prehra s Poliakmi v záverečnom prípravnom zápase sa pozitívne odrazí na sebadôvere mužstva. "Posledný zápas nám ukázal, že s tímami ako sú Poliaci, ktorí chcú skončiť v Baku v prvej štvorke, máme šancu, a to je pozitívna správa, pretože na nás čakajú len silné mužstvá. Do Baku ideme ako outsideri, o tom niet pochýb. Keď sa porovnajú súpisky, tak náš tím určite nevyzerá ako jeden z tých lepších, ale hráči, ktorí sú tu, sú perspektívni a mladí a verím, že títo hráči si v budúcnosti ešte spravia meno. Tým, že sme odohrali dobrý zápas s Poliakmi, myslím si, že s tímami ako je Taliansko, Bulharsko si určite budeme veriť. Taktiež proti Belgičanom. Všetky tieto tímy posielajú do Baku svoje druhé zostavy. Ťažšie to bude proti Rusom, Rusi keď pošlú hoci aj druhú, tretiu zostavu, stále sú to hráči, ktorí hrajú v ruskej Superlige a pohybujú sa medzi áčkom a béčkom," skonštatoval Juraj Zaťko. 


V Baku to bude žiť ako na olympiáde

Smečiar Štefan Chrtiansky ml. na palubovkách dlho absentoval pre zranenie, európske hry vníma ako zaujímavú skúsenosť a príležitosť nabrať opäť hernú prax. "Poviem pravdu, každé víťazstvo v Baku by ma neskutočne potešilo. Belgičanov vidím na našej úrovni, možno aj Bulharov," uviedol Chrtiansky a pre SITA dodal: "Pre mňa sú európske hry taká novinka. Čím viac sa to blíži, tým viac informácií dostávame aj my, športovci. Sú to vlastne také menšie olympijské hry pre Európu. Pre mňa je zaujímavé aj to, že tam bude viac športov a bude to tam žiť takmer ako na olympijských hrách, je to len trochu menšia kategória. Po každom zápase máme deň voľna, uvidíme, ako sa to bude dať zladiť s tréningami, ale predpokladám, že sa pôjdeme pozrieť aj na nejaké iné športoviská. Som veľmi šťastný, že po mojom zranení som späť, či už je to reprezentačné 'áčko' alebo 'béčko'. Pre mňa to je super, lebo tieto EH mne osobne umožnia zas sa ukázať a nazbierať herné skúsenosti, ktoré som stratil počas toho roka, keď som bol mimo hry." 

Slováci odletia do dejiska EH v utorok 9. júna, svoj úvodný duel v rámci B-skupiny odohrajú v nedeľu 14. júna od 6.00 h SELČ proti Talianom.