Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (8)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenskí hokejbalisti sú majstri sveta, predviedli obrat

29.06.2015 Proti USA mali Slováci manko 1:3, dokázali si však vynútiť nadstavenie a v ňom dokonali obrat.

 

Hokejbaloví reprezentanti Slovenska obhájili titul na majstrovstvách sveta ISBHF. V nedeľňajšom finále šampionátu vo švajčiarskom Zugu zdolali Američanov 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól pred 4741 divákmi v Bossard Arene dal Boris Oravec z MŠK Mimisolar Kežmarok, vyhlásili ho za Hráča zápasu.

Zverenci Jozefa Ďuriša spočiatku viedli, ale len dve sekundičky. Neskôr mali manko 1:3, dokázali si však vynútiť nadstavenie a v ňom dokonali obrat. Predchádzajúce zásahy víťazov zaznamenali postupne Milan Beniač, spomenutý Oravec a Jozef Minárik. Tím SR odplatil Američanom prehru 3:4 zo základnej skupiny. 

Slovensko triumfovalo na MS predvlani v kanadskom St. John´s a už aj v sezóne 1999 v domácom prostredí vo Zvolene. V historickom prehľade sa dotiahlo na druhé Česko (takisto tri zlaté), vedie Kanada (päť titulov). 

V dueli o bronz Česi zdolali Grékov presvedčivo 6:1 (3:0, 0:0, 3:1). Na piatej pozícii skončila Kanada, ktorej hráči zvíťazili nad domácim tímom v dramatickom dueli 6:5 po predĺžení. Siedme v klasifikácii skončilo Portugalsko, ôsme Fínsko. 

MS v hokejbale vo švajčiarskom Zugu - muži - stretnutia o konečné umiestnenie - nedeľňajšie výsledky: 

Finále: 
USA - Slovensko 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1) 
Góly: 2. Hackett (Haynes), 9. Daugherty (Hildreth, Housser), 12. Colcord (Haynes, Schlegel) - 2. Beniač (Slovák, Blahut), 28. Oravec (Danko, Rímsky), 38. Minárik (Maděra), 57. Oravec, 4741 divákov (Bossard Arena)