Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (21)

 Basketbal (68)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (5112)

 Hádzaná (32)

 Hokej (491)

 Rugby (10)

 Tenis (100)

 Volejbal (10)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenské hádzanárky remizovali s vicemajsterkami Európy

15.06.2015 Slovenky neukončili 20-ročné čakanie na účasť na svetovom šampionáte. Naopak, Španielky vďaka úspechu v oboch barážových dueloch nebudú chýbať medzi elitou.

 

Hádzanárky Slovenska nepostúpili na tohtoročný svetový šampionát v Dánsku. 

Po minulotýždňovej prehre 19:25 v Las Palmas de Gran Canaria nedokázali zverenky trénera Dušana Poloza zvíťaziť nad Španielkami ani v nedeľňajšej odvete II. fázy kvalifikácie (play-off) na MS 2015, ale v Šali uhrali s favorizovanými vicemajsterkami Európy cennú remízu 20:20 (9:12). 

Slovenky tak neukončili 20-ročné čakanie na účasť na MS. Naopak, Španielky vďaka úspechu v oboch barážových dueloch nebudú chýbať medzi elitou. 

I. polčas

Slovenky začali nádejne. Gubiková sa prezentovala dvoma úspešnými zákrokmi vrátane zneškodnením pokutového hodu Martínovej a na druhej strane Rebičová otvorila delovkou gólový účet duelu. To však bolo na dlhé chvíle zo strany slovenského tímu všetko. 

Španielky v 6. minúte otočili skóre vo svoj prospech (2:1) a potom išli do vedenia 4:1. Takmer deväťminútové čakanie na druhý gól SR ukončila v 11. minúte z pokutového hodu Trehubová (2:4). Keď vzápätí opäť skórovali súperky, kouč Poloz si v 12. minúte zobral oddychový čas, ale aj ďalšia fáza patrila Španielkam. 

Ich brankárka Navarrová "zavrela" bránku a jej spoluhráčky zveľadili svoj náskok na 10:4 v 23. minúte. Potom sa rozstrieľala Školková, ktorá troma gólmi prispela k zníženiu na 8:11 v 28. minúte. Trojgólový rozdiel zostal aj do prestávky, keď Jakubisovej presný zásah padol už po uplynutí hracieho času (9:12). 


II. polčas

Po zmene strán ako prvé skórovali španielske hráčky, ale potom sa Školková, Súkenníková a dvakrát Jakubisová postarali o vyrovnanie na 13:13 v 41. minúte. V týchto fázach hry držala slovenské družstvo brankárka Gubiková, okrem ďalšej chytenej ´sedmičky´ pridala aj ďalšie úspešné zákroky. 

Po oddychovom čase španielskeho kouča Dueňasa bola na konci päťgólovej šnúry Sloveniek Horňáková, ktorá zaistila druhýkrát vedenie v zápase pre domáce (14:13). Tie vyhrávali ešte 15:14 v 45. minúte, ale favoritky vzápätí troma presnými zásahmi opäť naklonili misky váh na svoju stranu (17:15). 

Slovenské hráčky sa však nevzdávali. Striedajúca Michnová bola pri chuti, strelila tri góly za sebou a v 56. min bolo vyrovnané 19:19. Presilovku pri vylúčení Szarkovej zužitkovala v 57. min Penová, ale 13 sekúnd pred koncom Bíziková zariadila konečnú remízu 20:20.