Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenské basketbalistky opäť prehrali, stále môžu postúpiť

21.06.2015 Ak chcú Slovenku postúpiť do štvrťfinále európskeho šampionátu, musia v pondelok poraziť Chorvátky a zároveň v Litva nesmie zdolať Srbsko.

 

Basketbalové reprezentantky Slovenska prehrali na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy v Maďarsku už štvrtý zápas za sebou. 

Zverenky Maroša Kováčika podľahli v sobotňajšom stretnutí v nadstavbovej F-skupine v Györi favorizovaným Ruskám 61:75 (36:41), ktoré na konci tretej štvrtiny získali rozhodujúci 16-bodový náskok. 

Ak chce výber SR postúpiť do štvrťfinále šampionátu, v pondelok proti Chorvátsku (15.30 h) musí bezpodmienečne zvíťaziť akýmkoľvek rozdielom a zároveň v ten istý deň Litva nesmie zdolať Srbsko. 

V prvom polčase hrali Slovenky s favoritom vyrovnanú partiu. Viedli 15:11 v 6. min a naposledy v 17. min 34:32. Súperkám sa vyrovnali v doskakovaní aj úspešnosti streľby z hry. Paradoxne najväčšia strelecká opora tímu SR Kristi Toliverová v prvej polovici duelu ani raz neskórovala. 

Rusky odskočili v závere druhej štvrtiny na 5-bodový rozdiel, ktorý však po tretej časti hry narástol na rozhodujúcich 16 bodov (64:48). "Zborná" v poslednej desaťminútovke s prehľadom kontrolovala vývoj a dosiahla potrebné tretie víťazstvo do tabuľky F-skupiny, ktoré jej zaručilo postup do štvrťfinále.