Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (24)

 Basketbal (64)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3717)

 Hádzaná (35)

 Hokej (310)

 Rugby (10)

 Tenis (137)

 Volejbal (20)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenky si vystrieľali striebro, Rehák Štefečeková aj zlato

27.07.2015 Trio Jana Mezeiová, Zuzana Rehák Štefečeková a Lucia Boorová nestačilo v slovinskom Pragersku neďaleko Mariboru iba na Talianky.

 

Slovenské reprezentantky v trape žien sa na majstrovstvách Európy v streľbe z guľových a brokových zbraní v slovinskom Pragersku neďaleko Mariboru postarali o dvojnásobné rozšírenie medailovej zbierky na štyri cenné kovy.

K dvom skeetarskym medailám z piatka pridali v nedeľu najskôr striebro v tímovej súťaži, potom individuálne zlato zásluhou Zuzany Rehák Štefečekovej a zlepšili aktuálnu bilanciu SR na 2 - 2 - 0. Bonusom je vybojovanie olympijskej miestenky v podaní Rehák Štefečekovej.

O úspech družstva sa postaralo trio Jana Mezeiová, Zuzana Štefečeková a Lucia Boorová, ktoré celkovo dosiahlo 210 bodov a vďaka o bod lepšiemu súčtu posledný položiek odsunulo za seba Francúzky. Pred Slovenkami, ktoré sa v doterajšej histórii tešili druhýkrát z pódiového umiestnenia (pred dvoma rokmi boli v totožnej zostave v nemeckom Suhle tretie), skončili len Talianky (211).

Rehák Štefečeková si zaistila olympiádu

Zverenky trénera Branislava Slamku si úspešne počínali aj v súťaži jednotlivkýň, keď sa až dve kvalifikovali do vyraďovacej časti, kde sa bojovalo nielen o miesta na stupni víťazov, ale aj jedinú olympijskú miestenku.

Obe si zo strelnice Gaj odniesla Zuzana Rehák Štefečeková, ktorá mala na konte 71 terčov (25-23-23) a po kvalifikácii si jedno z troch zostávajúcich miest do semifinále zaistila v konkurencii ďalších piatich súperiek až v dodatočnom k. o. rozstrele. V semifinále zaváhala len na siedmom terči a do finále išla ako prvá (14). V ňom od začiatku viedla, ale chyby na štvrtom a šiestom terči jej na chvíľu skomplikovali situáciu.

V ďalšom priebehu síce ešte dvakrát netrafila (10. a 13. terč), ale Ruska Jekaterina Rabajová v druhej polovici finále minula ešte ďalších päť "asfaltových holubov", a tak vďaka triumfu 11:8 bolo premiérové kontinentálne prvenstvo nitrianskej rodáčky na svete (1 - 3 - 2). K nemu pridala ešte vytúženú olympijskú miestenku, hry v brazílskom Riu de Janeiro budú pre dvojnásobnú striebornú medailistku spod piatich kruhov už tretie v kariére.

"ME neboli nikdy mojou silnou súťažou, takže som veľmi rada, že som prvýkrát kontinentálnou šampiónkou. Je však na nezaplatenie, že je to spojené s miestenkou na OH. Po kvalifikácii som bola namosúrená, lebo som tam porobila chyby. V ostatnom čase je rozstrel mojou silnou stránkou a vyšlo mi to v ňom aj tentoraz. Vidím to tak, že rozstrel ma posilnil, aby som viac bojovala vo finále. Výhodou ruskej súperky bolo to, že sa od nej menej očakávalo. Viedla som o dva terče, potom už len o jeden, tak som sa to snažila udržať a podarilo sa. Som neskutočne šťastná, že už konečne odpadne tlak v súvislosti s bojom o účasť na olympijských hrách," uviedla 31-ročná členka Športového centra polície Bratislava.

Pre Rehák Štefečekovú je víťazstvo v Pragersku druhým tohtoročným pódiovým umiestnením po 3. mieste zo Svetového pohára v Al Aine (okrem toho má zlato z tímového mixu na EH v Baku). Celkovo si vybojovala zatiaľ dvadsaťdeväť individuálnych cenných kovov z vrcholných podujatí, ako sú OH, MS, ME a SP (9 - 10 - 10), z toho dvadsaťsedem seniorských (9 - 10 - 8).

Mezeiová zopakovala svoje umiestnenie spred dvoch rokov

Jana Mezeiová sa skvele uviedla po narodení syna a výkonom 72 terčov (23-24-25) sa stala víťazkou kvalifikácie, vďaka čomu postúpila druhýkrát na kontinentálnom šampionáte medzi najlepšiu šesticu.

V semifinálovej položke však trojnásobná medailistka z MEJ zaváhala až päťkrát (pri 1., 3., 4., 8. a 15. terči) a skončila šiesta. Dvadsaťdeväťročná trapistka si zopakovala svoje umiestnenie spred dvoch rokov zo šampionátu v nemeckom Suhle.

"Vôbec som nepočítala, že postúpim do semifinále, takže som nadmieru spokojná. Navyše som šťastná, že Zuzka získala olympijskú miestenku," s radosťou skonštatovala Mezeiová.

Tretia zo slovenských trapistiek Lucia Boorová skončila so 67 terčmi (20-23-24) na 19. mieste. Slovenskí strelci majú aktuálne už 5 miesteniek na OH 2016, vlani ich získali Erik Varga v trape, Danka Barteková v skeete, pištoliar Juraj Tužinský a tento rok sa pridal aj ďalší pištoliar Pavol Kopp.

Výsledky - nedeľa:

trap
ženy: 1. Zuzana Rehák Štefečeková (SR) 71 - semifinále 14, finále 11, 2. Jekaterina Rabajová (Rus.) 71 - semifinále 13, finále 8, 3. Jessica Rossiová (Tal.) 71 - semifinále 12, o 3. miesto 13, ... 6. Jana Mezeiová 72 - semifinále 10, 19. Lucia Boorová (obe SR) 67
družstvá: 1. Taliansko 211, 2. Slovensko 210 (72), 3. Francúzsko 210 (71)

juniorky: 1. Julia Savelievová (Rus.) 64 - semifinále 10+2, finále 13, 2. Fiammetta Rossiová (Tal.) 64 - semifinále 11, finále 10, 3. Jekaterina Subotinová (Rus.) 67 - semifinále 10+1, o 3. miesto 13
družstvá: 1. Taliansko 201, 2. Rusko 186, 3. Veľká Británia 181

rýchlopalná pištoľ 2x30
juniori: 1. Jean Quiquampoix (Fr.) 31 - finálový junior. svet. rekord (v kvalifikácii 589 - junior. svet. rekord), 2. Lukáš Skoumal (ČR) 20 (562), 3. Viačeslav Perelygin (Rus.) 18 (571)
družstvá: 1. Francúzsko 1708, 2. Rusko 1670, 3. Nemecko 1652