Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3425)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenky mali senzáciu na dosah, Španielsku podľahli o bod

14.06.2015 Basketbalistky Slovenska pokračujú na európskom šampionáte v Maďarsku vo výborných výkonoch. Tentokrát im však neprialo šťastie a obhajkyniam titulu nestačili.

 

Výborný zápas s nešťastným koncom odohrali basketbalistky Slovenska v sobotu v Šoprone proti úradujúcim majsterkám Európy zo Španielska.

Vo svojom treťom vystúpení na kontinentálnom šampionáte 2015 utrpeli zverenky Maroša Kováčika prvú prehru, keď vysokým favoritkám podľahli veľmi tesne 81:82 (39:34).

Španielky otočili a ďalší obrat nedopustili

Španielky vstúpili do duelu šesťbodovou šnúrou, ale v ďalšom priebehu prvého polčasu už mali navrch Slovenky. Favoritky prevýšili v úspešnosti streľby aj v doskakovaní, najvyššie viedli o šesť bodov (23:17 či 34:28). Ešte v 27. min bol pre SR priaznivý stav 51:46, zakrátko však už viedli úradujúce európske šampiónky 55:53.

V 35. min odskočili až na 69:61, ale Slovenky ešte zdvihli hlavy a zásluhou Toliverovej minútu pred koncom otočili na 77:76 vo svoj prospech.

Záver patril Španielkam. Ndourová najprv dvojkou upravila na 78:77 a potom v obrane úspešne zblokovala trojkový pokus Krč-Turbovej. Torrensová potom premenila štyri trestné hody a bolo rozhodnuté. Trojka Páleníkovej už prišla neskoro.

Maďarky povedie proti Slovenkám Svitek

"Dievčatám sme v šatni povedali, že boli skvelé. Podali skutočne výborný výkon,"
 podotkol asistent trénera Peter Jankovič. Družstvo SR po troch dueloch za tri dni nemá v nedeľu v Šoprone na programe nijaký zápas, svoje účinkovanie v D-skupine zavŕši až v pondelok proti domácej reprezentácii (od 19.00 h), ktorú koučuje slovenský odborník Štefan Svitek.

"V nedeľu predpoludním máme voľno, pôjdeme sa prejsť do mesta. Popoludní bude nasledovať tréning a príprava na Maďarsko," informoval Jankovič a na margo zdravotného stavu podotkol: "Dievčatá sú unavené, majú menšie boľačky, ale veríme, že do pondelka budú všetky v poriadku."

Slovenkám by postup zo skupiny nemal uniknúť, keďže v prvých dvoch stretnutiach zdolali Švédky aj Litovčanky. 


Jurčenkovej zápas vyšiel

"Pred zápasom sme si hovorili, že treba 'do nich ísť', lebo sa dajú zdolať. Veď ak by sme si neverili, že môžeme uspieť, zbytočne by sme vôbec šli na palubovku," hodnotila sobotňajšie vystúpenie v Šoprone pivotka Anna Jurčenková, ktorá odohrala výborné stretnutie.

Za 31 minút na ihrisku premenila všetkých päť streleckých pokusov za dva body, doskočila sedem lôpt, rozdala aj štyri asistencie a zblokovala dve lopty.

"Podali sme znova krásny kolektívny výkon, srdce tam opäť nechýbalo. Zlomilo sa to v poslednej štvrtine, keď sme inkasovali veľa bodov spod koša. Teraz sa však musíme predovšetkým dobre zregenerovať, čaká na nás deň voľna a poriadne si oddýchneme. Zaoberať sa budeme Maďarkami, proti ktorým nás čaká zaujímavý zápas. Rovnako doň vstúpime s víťaznými ambíciami," povedala Jurčenková.