Tenis (139)

Volejbal (20)

Slovanisti natiahli sériu, Jána Laca vyhnali z brány

22.10.2015 Hokejisti Slovana zaznamenali už štvrtý triumf za sebou, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Barys Astana.

Hráči Slovana Bratislava v stredu večer dosiahli v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už štvrtý triumf za sebou, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Barys Astana 5:3.
Prvýkrát po dvojtýždňovej pauze za Slovan chytal Michael Garnett, debut v "belasom" drese absolvoval kanadský útočník Francis Paré.

Bratislavčania gólmi A. Šťastného a L. Nagya viedli už 2:0. Za Barys síce skorigoval v presilovke Dawes, no V. Nedorost vrátil domácim dvojgólové vedenie. V druhej časti hostia vyrovnali, keď Bochenski skóroval v presilovke a na 3:3 upravil Boyd. Štvrtý presný zásah Bratislavčanom strelil kapitán Surový a bol to víťazný gól. Bodku za duelom dal zásah Barkera 11 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky.

Slovan má z 24 tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 34 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 9. miesto. Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v piatok 23. októbra o 19.00 h na domácom ľade proti Avangardu Omsk.

V úvode duelu sa elitný útok hostí nasťahoval pred brankára Garnetta, ale ten nemusel riešiť vážnejšiu situáciu. Prvýkrát v stredajšom stretnutí zahrmelo na opačnej strane, keď Tičar vnikol po pravej strane do ofenzívnej tretiny, prihral voľnému A. Šťastnému a ten otvoril skóre - 1:0. Aktívny Slovan pridal druhý gól v 14. min – útočník L. Nagy vystrelil z prvého kruhu a puk z jeho hokejky skončil za J. Lacom - 2:0. Barysu sa pri vylúčení V. Nedorosta podarilo skorigovať zásluhou Dawesa, ale ešte pred prvou prestávkou sa puk od Lužu dostal cez L. Kašpara k V. Nedorostovi a jeho delovka skončila v bránke súpera.

V druhej tretine už staronový trénera Astany Andrej Nazarov poslal do bránky Ivanova a J. Laco zostal na striedačke. Kouč hostí stiahol hru na tri útoky a Barysu sa podarilo vyrovnať. V 35. min Bochenski v presilovke spoza prvého kruhu prestrelil Garnetta a 34 sekúnd pred druhou sirénou Boyd využil skutočnosť, že domáci gólman stál pred bránkoviskom a pohodlne za neho zasunul puk - 3:3.

Úvod tretej časti patril domácemu mužstvu, ktoré sa ujalo vedenia presným zásahom kapitána Surového po chybnej rozohrávke súpera. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať v záverečnej hre bez brankára a Slovan si pripísal ďalšie tri body. Konečnú podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky súpera 11 sekúnd pred koncom obranca Barker.