Rugby (11)

Tenis (212)

Volejbal (16)

Slovan vyplienil Victoria Stadium, už po polčase viedol 5:0

03.07.2015 Odveta prvého predkola Európskej ligy medzi Slovanom Bratislava a College Europa FC bude len formalitou, keďže "belasí" v prvom zápase zvíťazili na pôde súpera 6:0.

GIBRALTÁR - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava podľa očakávania zvíťazili na pôde College Europa FC z Gibraltáru presvedčivo 6:0 (5:0) vo štvrtkovom prvom stretnutí 1. predkola Európskej ligy 2015/2016.

Hetrikom sa na umelej tráve Victoria Stadium zaskvel 21-ročný rodák z Galanty Karol Mészáros, ktorý skóroval v 5., 26. a 31. minúte. O štvrtý presný zásah "belasých" sa postaral v 33. minúte srbský legionár Slobodan Simovič, piaty gól proti outsiderovi pridal v 41. minúte Samuel Štefánik.

Po zmene strán už favorizovaní hostia kontrolovali priebeh stretnutia a v nadstavenom čase stanovila nová akvizícia Tamás Priskin poltucet v sieti anglického brankára domáceho mužstva Matta Cafera. Šance mali ešte predtým aj kapitán Marko Milinkovič, či striedajúci Lester Peltier, ale nevyužili ponúknuté príležitosti.

Slovan aj bez Jána Muchu, Seydoubu Soumaha a s Róbertom Vittekom na lavičke bez problémov doviedol duel do víťazného konca a nedovolil držiteľovi Gibraltárskeho pohára streliť ani čestný gól.

Pred odvetou, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 9. júla o 19.00 h na Pasienkoch, si ŠK Slovan prakticky už zabezpečil postup do 2. predkola Európskej ligy. V ňom by si bratislavský tím zmeral sily s úspešnejším z írsko-luxemburskej dvojice University College Dublin - F91 Dudelange.