Tenis (257)

UFC (11)

Volejbal (40)

Slovan sa na Krasnodar nechytal, v Rusku gól nestrelil

31.07.2015 Futbalisti Slovana Bratislava nezvládli prvý zápas 3. predkola Európskej ligy a ruskému súperovi podľahli dvojgólovým rozdielom.

Bezproblémové víťazstvo 2:0 dosiahli futbalisti domáceho FK Krasnodar nad Slovanom Bratislava vo štvrtkovom prvom stretnutí 3. predkola Európskej ligy 2015/2016.

Favorizovaný ruský tím od úvodného hvizdu s prehľadom kontroloval dianie na ihrisku a dominoval vo všetkých štatistických ukazovateľoch.

Skóre duelu otvoril hlavou v nadstavenom čase úvodnej štyridsaťpäťminútovky švédsky stopér a kapitán mužstva Andreas Granqvist, ktorý v pokutovom území najvyššie vyskočil na center z priameho kopu z kopačky Uruguajčana Mauricia Pereyru.

Gólovú poistku pridal v 56. minúte záložník Pavel Mamajev, keď bezpečne premenil pokutový kop nariadený po faule brankára Jána Muchu na prenikajúceho útočníka Ariho. Práve brazílsky zakončovateľ mohol v 89. minúte ešte zvýrazniť úspech svojho tímu, ale po peknej kombinácii vnútri šestnástky hlavičkoval iba do brvna.

Odvetný duel na bratislavských Pasienkoch sa uskutoční vo štvrtok 6. augusta (20.15).

Európska liga 2015/2016 - 3. predkolo - prvý zápas - štvrtok:

FK Krasnodar (Rus.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ A. Granqvist, 59. Mamajev (z pok. kopu), ŽK: 56. Mamajev, rozhodoval: Halis Özkahya (Tur.)

Zostavy:
Krasnodar: Dikaň - Jedrzejczyk, R. Sigurdsson, A. Granqvist, Kalešin - Gazinskij (81. Strandberg) - Smolov (62. Laborde), Mamajev (68. Ahmedov), M. Pereyra, Wánderson - Ari
Slovan: Mucha - Kotula, D. Hudák, Saláta, Podaný - Sekulič, M. González (80. Štefánik) - K. Mészáros (60. Oršula), Milinkovič, A. Zreľák (73. F. Kubík) - Vittek