Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (22)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3866)

 Hádzaná (43)

 Hokej (552)

 Rugby (10)

 Tenis (195)

 Volejbal (34)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slováci spoznali svojich súperov na Wimbledone

27.06.2015 Výsledok piatkového žrebu súperov 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na britskom tenisovom turnaji Wimbledon rozhodol aj o protivníkoch slovenských tenistov Lukáša Lacka a Martina Kližana.

 

O derby slovenských tenistiek Dominiky Cibulkovej a Daniely Hantuchovej v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (29. júna - 12. júla, celková dotácia 26,75 milióna libier, tráva) sa postaral piatkový žreb.


Čepelovú čaká náročná súperka 

Jane Čepelovej pridelil rumunskú finalistku vlaňajšieho rovnako hodnotného parížskeho antukového Roland Garros Simonu Halepovú nasadenú ako tretiu. Karolína Schmiedlová si zmeria sily s Američankou CoCo Vandeweghovou. Magdaléna Rybáriková bude čeliť Talianke Karin Knappovej.

Dvadsaťšesťročná rekonvalescentka po marcovej operácii ľavej nohy Cibulková, teraz 49. v renkingu a tento týždeň pri návrate osemfinalistka v Eastbourne, má proti 32-ročnej popradskej rodáčke Hantuchovej (71.) bilanciu 0:4. Nedávna členka Top 10 Cibulková naposledy prehrala s bývalou päťkou hodnotenia Hantuchovou na začiatku sezóny 2012 v Sydney - 6:3, 4:6, 3:6. 

Dvadsaťdvaročná Košičanka Čepelová (106.) sa pokúsi o rok staršej Halepovej (3.) odplatiť nezdar 2:6, 1:6 z 2. kola vlaňajších newyorských US Open. Takisto z Košíc pochádzajúca 20-ročná Schmiedlová (61.) stojí s 23-ročnou Vandeweghovou (48.) zatiaľ 0:0. Dvadsaťšesťročná piešťanská rodáčka Rybáriková (66.) nastúpi proti o rok staršej Knappovej (40.) s vedomím negatívnej štatistiky 0:3. Minulý rok na tvrdom povrchu v hale v Linzi odstúpila po úvodnom sete (3:6). Na tráve ešte spolu nehrali.


Kližan súperovi hru nepozná

Skúsený Španiel Fernando Verdasco bude v súboji dvoch ľavákov súperom slovenského tenistu Martina Kližana v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (29. júna - 12. júla, celková dotácia 26,75 milióna libier, tráva). Rozhodol o tom piatkový žreb. Lukáš Lacko si zmeria sily s Američanom Stevom Johnsonom.

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan Kližan, aktuálne 38 v renkingu (nedávno figuroval na 24. stupienku), bude s 31-ročným 42. hráčom svetového rebríčka ATP Verdascom (v minulosti bol aj na 7. mieste) hrať premiérovo v kariére. Španiel je semifinalistom rovnako hodnotných melbournských Australian Open 2009, v britskej metropole bol predvlani vo štvrťfinále. 

Dvadsaťsedemročný piešťanský rodák Lacko (94.) takisto nemá so svojím protivníkom, 25-ročným Johnsonom (52.) priamu zápasovú skúsenosť.