Prihlásenie
 
Internetová herňa je zatvorená. Nie je možné zadávať nové stávky.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (10)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3615)

 Hádzaná (38)

 Hokej (510)

 Rugby (10)

 Tenis (232)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slováci pokorili Švajčiarov, Cíger zaznamenal prvé víťazstvo

09.11.2015 Zverenci trénera Zdena Cígera boli počas celého duelu lepším tímom a do streleckej listiny sa postupne zapísali A. Šťastný, T. Marcinko, Dravecký a Šedivý.

 

Slovenská hokejová reprezentácia uspela až vo svojom záverečnom zápase na medzištátnom turnaji o Nemecký pohár 2015 v bavorskom Augsburgu, keď v nedeľu popoludní zdolala výber Švajčiarska 4:0. Slováci napriek víťazstvu skončili na Nemeckom pohári na poslednom 4. mieste.

Zverenci trénera Zdena Cígera boli počas celého duelu lepším tímom a do streleckej listiny sa postupne zapísali A. Šťastný, T. Marcinko, Dravecký a Šedivý. Brankár Michal Dzubina opäť neinkasoval ani raz, rovnako ako v druhej polovici sobotňajšieho stretnutia proti Nemcom, keď striedal Samuela Baroša. Zdeno Cíger na poste hlavného kouča zaznamenal triumf až v treťom súboji. 

Debut v reprezentácii SR v nedeľu absolvovali obranca Patrik Luža a útočník Tomáš Zigo. Jubilejný štyridsiaty štart v reprezentácii zaznamenal Patrik Lušňák. Premiérový presný zásah v 32. reprezentačnom súboji si pripísal Tomáš Marcinko, Andrej Šťastný strelil druhý gól v 32. vystúpení v národnom tíme, Vladimír Dravecký siedmy presný zásah v 36. stretnutí a bek Eduard Šedivý mal gólovú premiéru v treťom reprezentačnom súboji. 

V 61. vzájomnom súboji Slováci zaknihovali 26. triumf, doteraz sa zrodilo aj sedem remíz a 28 prehier slovenského mužstva (skóre: 151:135). Slováci v nedeľu prerušili sériu troch prehier so Švajčiarmi na Nemeckom pohári. 

Slováci si aktívnou hrou hneď v 1. min vybojovali presilovku, počas nej si vytvorili poriadny tlak, ale Réway ani A. Jánošík nenašli recept na brankára Conza. Už v rovnovážnom stave nepochodil ani debutant T. Zigo. Tím SR sa potom ubránil početnej výhode súpera, v 7. min trafil konštrukciu Dzubinovej bránky Martschini. V úvode 12. min Slováci premiérovo na turnaji viedli, keď Skalický posunul puk A. Šťastnému a ten popri Conzovej lapačke otvoril skóre duelu - 1:0. V prvej tretine ešte Dzubina zlikvidoval nebezpečný pokus Suriho. 

Druhý gól slovenského mužstva pridal v presilovke T. Marcinko, ktorý predtým sedel na trestnej lavici. Útočník českých Pardubíc sa dostal k puku na osi hracej plochy a nedal Conzovi šancu - 2:0. Tretí gól mal na hokejke Skalický pri brejku v 31. min, ale vychytal ho švajčiarsky brankár. Neskôr Slováci neuspeli ani v prečíslení troch na jedného. V závere Švajčiar Moser napadol Réwaya a inkasoval dva tresty na päť minút plus do konca duelu. 

V úvode tretej časti mali Slováci k dispozícii dlhú presilovku a pri výhode o dvoch korčuliarov pridal tretí gól Dravecký. Švajčiari ťažko znášali nepriaznivé skóre a často faulovali, čím sa kúskovala hra. Definitívnu gólovú bodku za duelom dal v 58. min obranca Šedivý delovkou od modrej čiary.