Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (2)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (1)

 Basketbal (4)

 Bowls (3)

 Cyklistika (20)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3821)

 Hádzaná (13)

 Hokej (530)

 Rugby (3)

 Tenis (93)

 Volejbal (4)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slováci otočili z 0:3 na 4:3, ale s Američanmi prehrali

13.05.2015 Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka už nemali šancu postúpiť do štvrťfinále a v základnej B-skupine obsadia piate miesto a v celkovom účtovaní budú deviaty.

 

Slovenskí hokejisti vo svojom poslednom zápase na 79. majstrovstvách sveta prehrali s Američanmi 4:5 po predĺžení. 

V 21. vzájomnom súboji sa zrodil jedenásty triumf USA, deviaty súboj oboch súperov na svetovom šampionáte sa skončil piatym úspechom tímu USA. Najlepšími hráčmi boli Vladimír Dravecký a Anders Lee.

Stretnutie v ostravskej ČEZ aréne Slováci začali zle a J. Laco inkasoval z prvých štyroch striel dva góly z hokejok B. Smitha a S. Jonesa. V bránke ho potom nahradil J. Hudáček. 

Lee zvýšil v úvode druhej časti na 3:0, no Gáborík v presilovke odpovedal a po ňom obranca A. Jánošík skorigoval na rozdiel jedného gólu. Na 3:3 vyrovnal v 37. minúte Dravecký a vedúci gól vzápätí dal Bartovič. Na 4:4 upravil 52 sekúnd pred druhou sirénou Coyle. Tretie dejstvo po gólovo bohatom druhom neprinieslo zmenu skóre. V predĺžení rozhodol o triumfe Američanov mladík Eichel. 

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka už nemali šancu postúpiť do štvrťfinále a v základnej B-skupine obsadia piate miesto a v celkovom účtovaní budú deviaty. Slováci druhýkrát po sebe nepostúpili do štvrťfinále turnaja, deviati skončili aj pred rokom v Minsku. Na tejto priečke sú na MS tretíkrát v histórii, boli na nej tiež vo Fínsku 1997.

Slováci v predchádzajúcich stretnutiach po nájazdoch zdolali Dánsko, po predĺžení si poradili s Bieloruskom, otočili aj súboj proti Slovinsku, v stredu nevyužili vedenie 2:0 Nórom nakoniec podľahli 2:3, v sobotu nestrelili Fínom ani gól (0:3) a v súboji s Ruskom získali cenný bod (2:3 po predĺžení).

Američania v prvých troch zápasoch na turnaji nezaváhali, postupne zdolali Fínsko (5:1), Nórsko (2:1), Rusko (4:2) potom prišla prehra s Bieloruskom 2:5 a triumfy nad Dánskom (1:0) a Slovinskom (3:1).