Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (44)

 Basketbal (100)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (5935)

 Hádzaná (54)

 Hokej (531)

 Motocykle (28)

 Rugby (13)

 Šípky (5)

 Tenis (197)

 Volejbal (40)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Škrtel podpísal novú zmluvu s anglickým Liverpoolom

12.07.2015 Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel v piatok podpísal nový kontrakt s anglickým klubom FC Liverpool. Zmluva by mala platiť do roku 2018.

 

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel v piatok podpísal nový kontrakt s anglickým klubom FC Liverpool. Informovala o tom oficiálna stránka účastníka Premier League. Doterajší stopérov kontrakt mal platnosť do konca sezóny 2015/16. Škrtel prostredníctvom sociálnej siete Instagram informoval, že nová zmluva platí do roku 2018.

"S radosťou oznamujem, že som dnes podpísal s FC Liverpool novú zmluvu do roku 2018. YNWA!!!" napísal Škrtel na Instagrame.

Martin Škrtel (nar. 15. decembra 1984) prišiel do Liverpoolu v januári 2008 zo Zenitu Petrohrad a blíži sa k zavŕšeniu tretej stovky štartov v drese "The Reds", momentálne ich má na svojom konte 293. Doterajší stopérov kontrakt mal platnosť do konca sezóny 2015/16.

Vedenie Liverpoolu mu ponúkalo novú zmluvu už v máji, vtedy ju však hráč odmietol a jej podmienky označil za neakceptovateľné. "Domnievam sa, že takéto zmluvy sa ponúkajú oveľa starším hráčom alebo futbalistom po prekonaní nejakých zdravotných problémov," skonštatoval začiatkom júna štvornásobný najlepší futbalista SR (2007, 2008, 2011, 2012).

Predĺženie kontraktu bolo pre neho prioritou

Škrtel však po podpise kontraktu uviedol, že predĺženie doterajšieho 7,5-ročného pôsobenia bolo pre neho prioritou. "Mať kontrakt s FC Liverpool je skvelá správa pre mňa i moju rodinu, pretože počas tých rokov strávených v Liverpoole sme si obľúbili mesto i ľudí. Navyše náš syn sa tu narodil. To isté pozitívne môžem povedať na adresu klubu, jeho pracovníkov a fanúšikov," uviedol v rozhovore na oficiálnej klubovej stránke Škrtel, podľa ktorého sa rozhodnutie o pokračovaní spolupráce nerodilo ťažko.

"Bolo to jednoduché. Mojou hlavnou voľbou bolo totiž vždy predĺženie zmluvy. Som šťastný, že sa to podarilo. Dohodli sme sa na všetkom a ja som podpísal nový kontrakt. Keď som sem prišiel v roku 2008, nečakal som, že tu budem pôsobiť tak dlho. Teraz z toho môže byť aj desať rokov v Liverpoole, čo by bolo skvelé."

Handlovský rodák sa teší z toho, že sa so zamestnávateľom dohodol ešte v predsezónnom období. "To je vždy dôležité. Ak máte čistú hlavu, môžete sa plne sústrediť na svoju prácu, na futbal a sezónu, ktorá nás čaká. Som rád, že som podpísal novú zmluvu pred turné," doplnil niekdajší hráč Zenitu Petrohrad.


Mohol by sa zaradiť k dlhoročným oporám

Škrtel by sa v najbližších sezónach mohol zaradiť k dlhoročným oporám "The Reds" Stevenovi Gerrardovi a Jamiemu Carragherovi. "V mojich očiach je Liverpool jedným z najväčších klubov na svete. Vždy som sníval, že raz budem pôsobiť v takomto veľkoklube a môj sen sa stal skutočnosťou. Najdôležitejšia je však teraz nasledujúca sezóna. Musíme sa na ňu dobre pripraviť," naznačil Škrtel, kam sa po podpise nového kontraktu upierajú jeho najbližšie futbalové myšlienky.

"V ostatnej sezóne sme hrali Ligu majstrov. Ak si v nej raz zahráte, chcete v nej hrať znova a znova. Miestenka pre LM bude naším hlavným cieľom v budúcej sezóne. V rámci Premier League sa vynasnažíme zamieriť tak vysoko, ako to len pôjde. Myslím si, že pre nás bude najlepšie, ak pôjdeme od zápasu k zápasu a pokúsime sa získať čo najviac bodov. Získali sme kvalitných hráčov. Budeme silnejší, ako v minulom ročníku. Do začiatku ligovej súťaže sú štyri týždne, každý deň tvrdo pracujeme na našej kondícii," skonštatoval Škrtel, od ktorého si tréner Brendan Rodgers sľubuje, že bude plniť aj funkciu akéhosi mentora pre mladých hráčov.

"Úlohou skúsených hráčov je pomôcť mladším v ich rozvoji a ukázať im správnu cestu, ak niečo potrebujú. S radosťou to urobím. V našom tíme je veľa mladých talentovaných hráčov. Pokúsime sa im pomôcť, je to naša práca," doplnil 73-násobný slovenský reprezentant.


Vedenie posilnilo aj realizačný tím

FC Liverpool po predĺžení zmluvy so Škrtelom posilnil aj realizačný tím. Pribudol doň niekdajší hráč "The Reds" Gary McAllister, ktorý bude súčasťou trénerského štábu prvého tímu.

"Gary je v špeciálnom spojení s klubom i fanúšikmi. Keď som ho prvýkrát stretol, ohromila ma jeho vášeň, zapálenie a vedomosti o tom, čo sa tu snažíme dosiahnuť," vyjadril sa na adresu nového kolegu liverpoolsky lodivod Brendan Rodgers.

Päťdesiatročný McAllister, bývalý hráč Coventry či Leedsu, sa vracia do klubu, v ktorom počas hráčskej kariéry zažil úspešné obdobie. Medzi rokmi 2000 a 2002 vyhral s červeným klubom od rieky Mersey Pohár UEFA, FA Cup i Ligový pohár. Rodák zo škótskeho Motherwellu sa stal druhou tohtomesačnou posilou realizačného tímu na Anfield Road. Rodgers ešte pred ním menoval Seana O´Driscolla do pozície svojho asistenta. Liverpool sa v nasledujúcej sezóne pokúsi vylepšiť šiestu priečku z vlaňajšieho ročníka.