Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (27)

 Basketbal (70)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (4774)

 Hádzaná (42)

 Hokej (436)

 Rugby (10)

 Tenis (178)

 Volejbal (24)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sestry Velďákové obsadili na Diamantovej lige tretie miesta

26.07.2015 Dana Velďáková skončila v piatok tretia v súťaži trojskokaniek, Jana obsadila tú istú priečku v sobotu v diaľke.

 

Slovenská diaľkarka Jana Velďáková obsadila tretie. miesto na podujatí Diamantovej ligy v Londýne.

Jana bojovala do posledného pokusu

Na Olympijskom štadióne v britskej metropole skočila 651 cm, k limitu na majstrovstvá sveta 2015 v Pekingu i olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro jej chýbalo 19 cm. Velďáková má osobný rekord 672 cm z 3. mája 2008 z Košíc. Tento rok skočila na I. európskych hrách v Baku už 668 cm.

"V silnej konkurencii som bojovala do posledného pokusu. Škoda, že som nezladila ani jeden pokus s rozbehom pri stálom protivetre. Skákalo sa mi dobre, len som nemala potrebnú rýchlosť. Som však rada za skalpy báb, ktoré majú osobné rekordy 680 cm a viac," uviedla na facebookovom profile svojej manažérskej agentúry Top Athletics Jana Velďáková.

Londýnska séria 34-ročnej Košičanky reprezentujúcej VŠC Dukla: 641 - 642 - x - x - 651 - 638. Diaľku opanovala Shara Proctorová v novom britskom rekorde 698 cm.

Dana nebola s výkonom spokojná

Tretiu priečku výkonom 13,66 m obsadila v piatkovej súťaži trojskokaniek na tom istom mítingu Janina sestra Dana Velďáková.

"Veľmi ma potešilo tretie miesto. S výkonom som síce nebola spokojná, ale získať bod do hodnotenia Diamantovej ligy bolo niečo navyše," uviedla pre agentúru SITA Dana Velďáková, pre ktorú bol londýnsky míting už 21. štartom na podujatí Diamantovej ligy v kariére.

"Skákalo sa veľmi ťažko - v chlade, daždi a premočenom sektore som sa necítila dobre technicky, navyše sme súťažili vo veľmi neskorú hodinu po pol desiatej. Bojovala som zo všetkých síl, ale trápila som sa. Nič to, ideme ďalej," doplnila 34-ročná členka VŠC Dukla Banská Bystrica.Dana Velďáková si v zlých podmienkach pripísala bod do hodnotenia Diamantovej ligy.

Jej séria na Olympijskom štadióne v Parku kráľovnej Alžbety: x - 13,66 - x - 13,44 - x - x. Z prvenstva sa tešila Oľga Rypakovová z Kazachstanu, ktorej pri záverečnom šiestom pokuse namerali 14,33 m; druhá skončila Jamajčanka Kimberly Williamsová (14,15).