Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (22)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3866)

 Hádzaná (43)

 Hokej (552)

 Rugby (10)

 Tenis (195)

 Volejbal (34)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan zapol turbo, k triumfu mu chýbali centimetre

20.06.2015 Peter Sagan v tomto ročníku pretekov Okolo Švajčiarska k dvom etapovým triumfom pridal druhýkrát druhé miesto.

 

Slovenský cyklista v službách tímu Tinkoff-Saxo Peter Sagan skončil na druhom mieste v piatkovej 7. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Bielu do Düdingenu (164,6 km). Sagana v záverečnom špurte zdolal iba Nór Alexander Kristoff z tímu Kaťuša, tretí skončil Talian Davide Cimolai zo zoskupenia Lampre Merida a štvrtý Belgičan Greg van Avermaet (BMC). 


Pinot si udržal žltý dres

Vo skvelej forme jazdiaci Sagan v tomto ročníku pretekov Okolo Švajčiarska k dvom etapovým triiumfom pridal druhýkrát druhé miesto. Francúz Thibaut Pinot si udržal žltý dres lídra pretekov, pred Britom Geraintom Thomasom má k dobru 37 sekúnd, z pôvodného náskoku však stratil 5 sekúnd. Tretí je Slovinec Simon Špilak, ktorý zaostáva o 50 sekúnd za lídrom. 

Saganovi patrí 39. priečka s odstupom 23:18 min za lídrom z Francúzska. Dvadsaťpäťročný Slovák však suverénne vedie bodovaciu súťaž, v ktorej má náskok 23 bodov pred Pinotom a 25 bodov pred Holanďanom Tomom Dumoulinom. Sagan vyhral "bodovačku" na Okolo Švajčiarska v predchádzajúcich štyroch ročníkoch. 

Sagan sa nechal zavrieť

Už-už sa zdalo, že v 7. etape na Tour de Suisse bude sláviť úspech únik, ale nestalo sa tak. Trojica Poliak Michal Kwiatkowski, Juhoafričan Daryl Impey a Švajčiar Silvan Dillier mala ešte 10 km pred koncom etapy polminútový náskok pred pelotónom. Ten sa postupne zmenšoval a trio dostihli 1700 m pred cieľom najmä skvelou prácou tímu Kaťuša. Napokon sa presadil líder Kaťuše Krtistoff, ktorý v záverečných metroch odrazil Saganov útok. Severan si pripísal na konto 17. víťazstvo v tejto sezóne. 

"Dnes sme sa s tímom snažili kontrolovať etapu. Nechali sme odísť skupinu piatich ľudí a potom sme ťahali pelotón celý deň. V závere to bolo hore-dole, išli sme rýchle tempo, aby sme unavili šprintérov. Nechal som sa zavrieť a už som nezlikvidoval stratu na Kristoffa. Som nahnevaný, ale môžem si za to sám. Ďakujem tímu, lebo opäť všetko zvládol, až na môj záver, na 100 percent," sprostredkoval pre agentúru SITA hlas Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.