Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3418)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan v prvej etape okolo Švajčiarska na štvrtom mieste

14.06.2015 Slovenský cyklista Peter Sagan počas štyroch rokov vždy vyhral na pretekoch Okolo Švajčiarska bodovaciu súťaž.

 

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Tinkoff-Saxo obsadil štvrté miesto v sobotňajšej úvodnej časovke s dĺžkou 5,1 km so štartom aj cieľom v Risch-Rotkreuzi na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska.

Víťazom prvej etapy sa stal Holanďan Tom Dumoulin zo zoskupenia Giant-Alpecin, ktorý zvládol trať za 5:41 min. Na druhej priečke s mankom 2 sekúnd klasifikovali domáceho jazdca Fabiana Cancellaru, tretí bol Rakúšan Matthias Brandle (+4 s). Peter Sagan zaostal za Dumoulinom o 5 sekúnd.

Počas štyroch rokov vyhral Peter Sagan na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska deväť etáp a bez výnimky štyri razy ovládol bodovaciu súťaž. V tomto roku je 25-ročný rodák zo Žiliny na švajčiarskych cestách (13.- 21. 6.) v úlohe kapitána tímu Tinkoff-Saxo.

"Myslím si, že som úvodný prológ zajazdil dobre. Mesiac som bol bez pretekov, len som trénoval a myslím si, že som na tom fajn. Uvidíme však, ako to pôjde v etapách. Máme za sebou prvý deň a v tíme sme spokojní," sprostredkoval hlas Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.