Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (31)

 Basketbal (96)

 Cyklistika (15)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (5188)

 Hádzaná (38)

 Hokej (484)

 Rugby (4)

 Šípky (10)

 Tenis (257)

 UFC (11)

 Volejbal (40)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan po skvelom závere získal ďalšie druhé miesto

09.07.2015 Piatu etapu vyhral André Greipel. Žlté tričko vedúceho jazdca si udržal bez väčších problémov Nemec Tony Martin.

 

Nemec André Greipel vyhral v hromadnom špurte vedúcej skupiny 5. etapu cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Arrasu do Amiens a merala 189,5 km. 

V hektickom špurte dosiahol druhé víťazstvo na 102. ročníku. Slovák Peter Sagan finišoval na druhom mieste a naďalej je držiteľom bieleho dresu pre najlepšieho jazdca do 25 rokov. Tretí finišoval Mark Cavendish. Žlté tričko vedúceho jazdca si udržal bez väčších problémov Nemec Tony Martin. Jazdec tímu Etixx - Quick-Step vedie o 12 sekúnd pred Britom Chrisom Froomom.

Po hektických dňoch čakala na pelotón pomerne jednoduchá rovinatá etapa. Nebola však bezproblémová. Dážď v kombinácii s vetrom urobili svoje, zamiešali kartami, cyklisti sa rozdelili na viacero skupín a do cieľa nefinišoval celý balík. 

Krátko po štarte unikli Nicolas Edert (Cofidis) a Pierre-Luc Perrichon (Bretagne-Séché) a veľmi rýchlo si utvorili takmer trojminútový náskok. Dvojica sa potom rozdelila a vpredu zostal aktívny Perrichon. Na 12. km mal smolu francúzsky špurtér Nacer Bouhanni, ktorého prenasleduje v posledných dňoch smola. Týždeň pred Tour mal škaredý pád na národnom šampionáte, poranené rebrá ohrozovali jeho štart na vrchole sezóny, ale napokon sa rozhodol bojovať. V stredu však prišiel predčasný koniec - pri hromadnom páde sa ocitli na asfalte hneď štyria jazdci Cofidisu a Bouhanni ako jediný z nich nemohol pokračovať. Z miesta nehody ho odviezla sanitka. 

Na 29. km zasa spadol Greg van Avermaet, skvelý jazdec BMC však pokračoval v pretekoch. Cyklistom komplikoval dážď život a museli jazdiť opatrne. Na úzkych galuskách však často nezvládali riadenie, na 50. km spadli Bauke Mollema a Nicholas Roche, následne sa na zemi hneď dvakrát ocitol aj Byan Coquard, tvrdosť ciest pocítili Thibaut Pinot, Tyler Farrar či Tiago Machado. Perichonova sympatická snaha vyvrcholila víťazstvom na rýchlostnej prémii na 89,5. km v Rancourte, kde Peter Sagan dovtedy pokojne jazdiaci v pelotóne finišoval piaty. 

Viac bodov brali André Greipel, John Degenkolb aj Mark Cavendish. Perichon sa následne zaradil do pelotónu, ktorého čelo kontrolovali jazdci Etixxu, Sky a Tinkoff-Saxo. Tempo však nebolo vysoké, všetci sa snažili o opatrnú jazdu. Postupne sa zrýchľovalo a viacerí cyklisti vycúvali z balíka. Vzadu jazdili aj Richie Porte, Pierre Rolland či Thomas Voeckler. V silnom protivetre došlo 25 km pred cieľom k ďalšiemu pádu, v ktorom boli aj Leopold König či Thibaut Pinot.

Jazdci sa už potom sústredili na záver. Tímy doviedli svojich lídrov na métu troch kilometrov do ochrannej zóny a po nej prevzali iniciatívu šprintéri so svojimi pomocníkmi. Peter Sagan na rozdiel od súperov sa musel spoľahnúť len sám na seba. V závere nastúpil trocha neskôr oproti súperom a na páske mu chýbali centimetre na Greipela. 

"Som rád, že sa na Tour darí nemeckej cyklistike. Škoda, že nemôžem byť na pódiu s celým tímom, lebo moji kolegovia pracujú fantasticky. Chcem sa poďakovať celému družstvu za pomoc. Som rád, že som vyhral dve etapy a chcem zostať v zelenom drese čo najdlhšie," povedal v prvej televíznej reakcii Greipel.