Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (33)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3866)

 Hádzaná (43)

 Hokej (552)

 Rugby (10)

 Tenis (254)

 Volejbal (32)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan má na dosah triumf v bodovacej súťaži

21.06.2015 Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v sobotu na osemnástom mieste, z víťazstva sa tešil Alexej Lucenko z tímu Astana.

 

Kazašský cyklista Alexej Lucenko (Astana) sa stal víťazom sobotňajšej 8. etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska, ktorá mala štart a po 152,5 km aj cieľ v Berne. 

V koncovke dvojčlennej skupiny Lucenko zdolal svojho kolegu z úniku Belgičana Jana Bakelantsa (AG2R La Mondiale), ktorý poriadne ani nešpurtoval. Tretí skončil Francúz Warren Barguil (Giant-Alpecin), za víťazom zaostal o 17 sekúnd. 


Sagan skúšal ísť do úniku

Slovenský cyklista v službách tímu Tinkoff-Saxo Peter Sagan nefiguroval v prvej desiatke výsledkového poradia a napokon skončil osemnásty s odstupom 2:11 min. 

"Dnešný profil trate bol dosť náročný, jazdilo sa po okruhoch. Od začiatku sa viacerí cyklisti usilovali o úniky. Aj ja som skúsil ísť do úniku, ale nakoniec sa to podarilo Bennatimu z nášho tímu. Nechali sme preteky otvorené, napokon došla vpredu skupina skôr do cieľa. Ja som neskôr mohol byť prvý v ´balíku´, čo asi nemá veľkú cenu. Nevadí, mali sme jedného cyklistu vpredu, takže to aj celkom dobre dopadlo,"hodnotil Peter Sagan, ktorého slová sprostredkoval jeho mediálny manažér Jozef Korbel. 

Žltý dres si udržal Pinot

Sagan, ktorý tento rok na švajčiarskych cestách vyhral už dve etapy a v ďalších dvoch finišoval druhý, má na dosah piate víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour de Suisse. Na čele má komfortný náskok 20 bodov pred Kazachom Alexejom Lucenkom a o víťazstvo môže prísť už len vtedy, ak nedokončí nedeľňajšiu záverečnú časovku v Berne. 

Francúz Thibaut Pinot si udržal žltý dres lídra pretekov, pred Britom Geraintom Thomasom má k dobru 34 sekúnd, z pôvodného náskoku však stratil ďalšie 3 sekundy. Tretia priečka patrí Slovincovi Simonovi Špilakovi (+47). Petr Sagan sa posunul z 39. na 34. miesto, za lídrom zaostáva o 23:15 min.