Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (20)

 Basketbal (56)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (5033)

 Hádzaná (30)

 Hokej (491)

 Rugby (10)

 Tenis (99)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan finišoval v Top 10, na Durašeka stratil 14 sekúnd

15.06.2015 Po dvoch etapách na Okolo Švajčiarska je slovenský cyklista Peter Sagan v celkovom poradí na piatom mieste, na prvého Toma Dumoulina stráca 15 sekúnd.

 

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej 2. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska desiate miesto s odstupom 14 sekúnd za víťazným Chorvátom Kristijanom Durašekom. 

Jazdec tímu Lampre-Merida využil v závere etapy, ktorá sa išla v okolí Risch-Rotkreuzu a merala 161,1 km, taktizovanie vo vedúcej skupine, zaútočil a rozhodol o cennom triumfe. Dvadsaťsedemročný Durašek pridal ďalší úspech k tohtoročnému víťazstvu na Okolo Turecka. S odstupom štyroch sekúnd prišli do cieľa na ďalších priečkach Španiel Daniel Moreno a Julian Arredondo z Kolumbie. Sagan priviedol do cieľa tretiu skupinu.

"Dnes bola ťažká etapa a ako ste videli, do cieľa prišli najskôr väčšinou vrchári. Pokúšal som sa byť vpredu, ale v poslednom kopci sa mi to nepodarilo, na vrchu som stratil asi 15 sekúnd a potom sa to do cieľa už nedobehlo, takže som prišiel na desiatom mieste. Škoda, lebo som minul dosť veľa síl a energie nato, aby som bol vpredu, ale nič z toho. Nevadí, aspoň som si to skúsil a uvidíme zajtra," povedal Sagan na svojom oficiálnom konte na Facebooku. 

Celkové vedenie si udržal Tom Dumoulin. Holanďan vedie pred Geraintom Thomasom o sedem sekúnd, tretí je Moreno s odstupom ďalších štyroch sekúnd. Sagan je momentálne na 5. pozícii, na Dumoulina stráca 15 sekúnd. 

V nedeľu sa vytvoril v úvode únik štvorčlennej skupiny Luka Pibernik, Jürgen Roelandts, Valerio Agnoli a Cameron Meyer. Pelotón však rozdiel na vedúce kvarteto mal pod kontrolou. Rozhodovalo sa až v závere, keď sa na posledných desiatich kilometroch vytvorila vpredu silná skupina.