Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3425)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Real Madrid má nového trénera, zmluvu podpísal na tri roky

04.06.2015 Rafael Benítez je ôsmym trénerom 'bieleho baletu' za posledných desať rokov.

 

Novým trénerom futbalistov Realu Madrid je Rafael Benítez. Obe strany podpísali zmluvu na tri roky. Benítez je ôsmym trénerom Realu v priebehu desiatich rokov. Španielsky veľkoklub sa pred niekoľkými dňami rozlúčil s koučom Carlom Ancelottim. 

Talian síce nesklamal, ale Realu sa nepodarilo získať v tejto sezóne významnejšiu trofej. Dosiahol len na európsky Superpohár a triumf na MS klubov. Niekdajší kormidelník Paríža St. Germain, FC Chelsea, AC Miláno, Juventusu Turín a Parmy si navyše musí oddýchnuť od futbalu z vážnych zdravotných dôvodov.

Päťdesiatpäťročný Benítez je rodák z Madridu, trénerskú kariéru začínal v mládežníckych tímoch Realu a v rokoch 1993-1995 viedol aj jeho B-mužstvo. Doma v Španielsku získal tituly s Valenciou v rokoch 2002 a 2004. V roku 2005 triumfoval s Liverpoolom v Lige majstrov. Benítez dal len v nedeľu bodku za svojím pôsobením v SSC Neapol. Pre zaujímavosť, posledným rodeným Madridčanom, ktorý viedol tím Realu, bol koncom roka 2004 Mariano García Remón. Niekdajší brankár vtedy dočasne pripravoval mužstvo po tom, ako rezignoval José Antonio Camacho. 

"Je to pre mňa krásny deň, pretože sa opäť vraciam domov. Verím, že s Realom získam množstvo titulov a navyše potešíme fanúšikov aj hrou. Sľubujem, že budem pri mužstve pracovať s veľkým nasadením. Dúfam, že už čoskoro splatím dôveru, ktorú som dostal," uviedol na úvodnej tlačovej besede Benítez. 

Vedenie Realu od nového kouča očakáva naplnenie vysokých cieľov a ambícií. "V Madride máme vždy len najvyššie méty. Náš nový tréner nám má pomôcť ich dosiahnuť. Rafa dýcha deň a noc futbalom, pracuje s veľkou vášňou. Je známy dôslednou prípravou na zápasy a má za sebou množstvo úspechov,"skonštatoval prezident "bieleho baletu" Florentino Pérez.