Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (7)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2558)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Psychicky to nezvládame, prehru sme si podľa Vůjtka pýtali

07.05.2015 Slováci si neúspechom skomplikovali cestu za vytúženým postupom do štvrťfinále turnaja. Po stredajšej prehre majú na svojom konte sedem bodov a v tabuľke im patrí 3. miesto.

 

OSTRAVA 7. mája (WEBNOVINY) - Veľké sklamanie bolo čitateľné na tvári trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimíra Vůjtka po stredajšej prehre jeho zverencov v základnej B-skupine 79. majstrovstiev sveta v Česku s výberom Nórska 2:3. 

Kým v predchádzajúcich troch dueloch sa Slovákom podarilo silou vôle vybojovať víťazstvá, v stredu večer v ostravskej ČEZ aréne im to už nevyšlo. "Je to sklamanie, ale pýtali sme si ho. Už prvé tri zápasy sme uhrali len v koncovke, keď sa nám v poslednej tretine darilo otočiť. Hovorili sme si, že sa musíme dostať do vedenia a bude to iné. Dnes sme ho mali dokonca dvojgólové, ale spravili sme fauly, v oslabení dvakrát inkasovali a napokon stratili všetky tri body," zneli prvé slová kormidelníka slovenského výberu po nepríjemnej prehre.

Slováci si neúspechom skomplikovali cestu za vytúženým postupom do štvrťfinále turnaja. Po stredajšej prehre majú na svojom konte sedem bodov a v tabuľke im patrí 3. miesto. "Turnaj sa ešte nekončí. Musíme zdvihnúť hlavy hore. Máme dvojdňový odpočinok a teraz sa musíme pokúsiť prekvapiť niektorého zo silnejších súperov. Pevne verím, že teraz z nás spadne ťarcha z úlohy favorita. Prvé súboje sme neabsolvovali v dobrej forme, len sme bojovali. Nehrali sme dobrý hokej," pokračoval Vladimír Vůjtek. 

Jednou z príčin toho, prečo slovenský tím v prvých štyroch stretnutiach viac bojoval ako hral hokej, bola psychická stránka. "Plný štadión, mnoho ľudí a všetci verili, že tie zápasy ľahko vyhráme. Ono to nešlo tak jednoducho, ale bola tam sila vôle. V posledných tretinách sme to otočili, no nie vždy sa to dá, raz sa musí naraziť," poznamenal kouč hokejistov spod Tatier. 

Napriek spomenutému sklamaniu kormidelník Vůjtek verí v lepšiu budúcnosť. "Verím, že hráči sa dajú za dva dni dokopy, preukážu silnú vôľu z predchádzajúcich duelov a proti silnejším súperov vyrastú aj hokejovo. Myslím si, že sa hlavne musíme uvoľniť. Doteraz nám chýbala ľahkosť a tá sa musí vrátiť na naše hokejky. Potom by aj výsledok mohol vyzerať dobre," pokračoval.