Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (2)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (1)

 Basketbal (6)

 Bowls (3)

 Cyklistika (20)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3894)

 Hádzaná (13)

 Hokej (563)

 Rugby (3)

 Tenis (99)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Prezident FIFA odmietol zodpovednosť za korupčný škandál

29.05.2015 Podľa Seppa Blattera sú za korupciou činy jednotlivcov, ktorých nemôže strážiť

 

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter odmietol v úvode kongresu organizácie vo švajčiarskom Zürichu zodpovednosť za posledný korupčný škandál, ktorého výsledkom je zatknutie siedmich vplyvných funkcionárov. Posledné udalosti priniesli podľa jeho slov hanbu a poníženie pre šport, Blatter sľubuje obnovenie dôvery vo svetový futbal.

"Mnoho ľudí ma tlačí k prebraniu zodpovednosti za to, čo sa stalo. Ja však nemôžem strážiť každého 24 hodín denne, nemôžem ho neustále sledovať, či sa nesnaží urobiť niečo zlého a skrývať to. Nesmieme dovoliť, aby meno FIFA naďalej nosili v bahne," vyhlásil Blatter vo svojom úvodnom prejave pred delegátmi kongresu. 

Prezident FIFA hovoril prvýkrát verejne od stredajšieho vypuknutia škandálu. Švajčiarski vyšetrovatelia zadržali na žiadosť amerických úradov sedmičku funkcionárov FIFA vrátane viceprezidentov Jeffreyho Webba z Kajmanských ostrovov a Eugenia Figueredu z Uruguaja. "Vo futbale nemá korupcia miesto. Boli to činy jednotlivcov, pre nich sme stratili dôveru, ktorú musíme získavať od zajtrajška späť. Čakajú nás ťažké mesiace, nasledovať budú ďalšie zlé správy," pripomenul Blatter, ktorý odmietol žiadosť UEFA o presun volieb prezidenta na iný termín. 

Doterajšieho prezidenta FIFA vyzve v piatok jordánsky princ Ali bin Al-Husejn.