Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (22)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3866)

 Hádzaná (43)

 Hokej (552)

 Rugby (10)

 Tenis (199)

 Volejbal (34)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Prestupy v NHL

02.07.2015 Slovenský hokejista Marko Daňo sa stal súčasťou výmeny medzi Columbusom Blue Jackets a Chicagom Blackhawks.

 

Slovenský obranca Andrej Sekera má v zámorskej hokejovej NHL novú zmluvu, v stredu sa dohodol na spolupráci s klubom Edmonton Oilers. 

Dvadsaťdeväťročný rodák z Bojníc podpísal lukratívny kontrakt na šesť rokov, počas tejto doby zarobí 33 miliónov dolárov.

"Zo všetkých ponúk bola práve tá od Edmontonu najlepšia. Po všetkých stránkach, nielen finančnej, ale aj hokejovej. Svoje zohralo aj to, že na súpiske majú ‘olejári‘ viacero výborných hokejistov a po príchode generálneho manažéra Petra Chiarelliho budú chcieť poskočiť v tabuľke NHL vyššie. Mal som na stole niekoľko iných ponúk, ale rozhodol som sa podpísať kontrakt práve s Oilers. Dúfam, že ma čaká šesť krásnych rokov," povedal podľa HockeySlovakia.sk Andrej Sekera.

Andrej Sekera patrí v NHL medzi skúsených bekov s ofenzívnymi chúťkami. V profilige debutoval v sezóne 2006/2007 v Buffale, za Sabres hral do leta 2013. Potom zamieril do Caroliny, Hurricanes ho vo februári 2015 vymenili do Los Angeles. 

Slovenská stopa v obrane Edmontonu po Martinovi Marinčinovi, ktorého klub v sobotu vymenil do Toronta, ešte poriadne nevychladla a defenzíva "olejárov" získala ďalší slovenský pilier. 

Marián Hossa už nebude jediným slovenským hokejistom v Chicagu. Vedenie Blackhawks sa rozhodlo vymeniť jedného zo svojich najlepších útočníkov Brandona Saada do Columbusu a opačným smerom putuje aj Marko Daňo. Intormuje o tom oficiálna stránka nhl.com

"V prvom momente som bol veľmi zaskočený, ale s odstupom času sa veľmi teším, že idem do najlepšieho klubu v NHL. Je to veľká pocta a zároveň obrovská výzva presadiť sa v tíme, ako je Chicago po boku Mariána Hossu," podelil sa o svoje pocity Daňo na svojom oficiálnom profile na Facebooku a poďakoval Columbusu za dôveru. "Bola to úžasná škola a skúsenosť pre mňa odohrať v prvej sezóne také množstvo zápasov," dodal dvadsaťročný útočník.

Daňo je prvokolový výber Blues Jackets z roku 2013. Vo svojej prvej sezóne v NHL nazbieral v 35 stretnutiach 21 bodov (8+13) a v tíme Chicaga si od neho vôbec nesľubujú málo. Generálny manažér "jastrabov" Stan Bowman vyzdvihol výkony slovenského reprezentanta počas jeho premiérovej sezóny. 

"Je to zaujímavý hráč. Na scénu prišiel v predchádzajúcom ročníku vo farbách Columbusu bez veľkých fanfár, no myslím si, že v ľuďoch zanechal veľmi dobrý dojem. Očaril aj našich skautov jeho komplexnou hrou. Pri pohľade na potenciál Marka Daňa či Arťoma Anisimova pre nasledujúce roky mám veľkú radosť z ich príchodu. To bol jeden z hlavných motívov celej výmeny," povedal Stan Bowman.