Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (7)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2575)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Poznáme meno nového trénera hádzanárov

22.05.2015 Hádzanársku reprezentáciu mužov Slovenska povedie Martin Lipták, ktorý nahradí na poste kormidelníka Zoltána Heistera.

 

Na nového kouča hádzanárov Slovenska nebude verejnosť čakať do budúceho pondelka. Vedenie Slovenského zväzu hádzanej napokon odtajnilo jeho meno už vo štvrtok. Hádzanársku reprezentáciu mužov Slovenska povedie Martin Lipták, ktorý nahradí na poste kormidelníka Zoltána Heistera. Doterajší kouč rezignoval zo svojej funkcie.


Národný tím povedie dva roky

"Pri našom osobnom rozhovore po domácom neúspešnom zápase s Lotyšskom v Hlohovci ponúkol Heister svoju rezignáciu s tým, že uvoľní svoju pozíciu ešte pred záverom aktuálnej kvalifikácie, aby mal nový tréner priestor na prípravu na nový kvalifikačný cyklus. Ja som potom oboznámil správnu radu s týmto návrhom a jej členovia prijali jeho demisiu. Ešte predtým trénersko-metodická komisia vytypovala potenciálnych kandidátov. Napokon sme vybrali a schválili Martina Liptáka za nového trénera. Predbežne sme sa dohodli na dva roky. To bola aj jeho požiadavka, národný tím povedie v dvoch nasledujúcich kvalifikáciách o postup na MS 2017 a ME 2018. Potom našu spoluprácu vyhodnotíme," priblížil kolobeh udalostí v uplynulých týždňoch a dňoch prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša. 

K dôvodom, pre ktoré sa Heister rozhodol položiť funkciu, poznamenal: "Sám cítil, že to mužstvu nejde podľa jeho predstáv, preto ponúkol, že dá priestor niekomu ďalšiemu. Nešlo mu totiž o funkciu. Naopak, chce, aby národný tím napredoval, a preto je potrebná zmena." 

Heisterom počítajú aj do budúcnosti

Na zväze počítajú so službami Heistera aj do budúcnosti. "Určite áno. Nemáme veľa trénerov, on má skúsenosti, je hádzanárskym fanatikom a o jeho ďalšom pôsobení sa budeme baviť," skonštatoval prezident SZH. Podľa informácií agentúry SITA sa v zákulisí hovorí, že by sa Heister mohol vrátiť k mládeži a viesť kadetov. 

Martin Liptáka, ktorý je na klubovej úrovni trénerom úradujúceho vicemajstra HC Sporta Hlohovec, nečaká jednoduchá úloha. "V ostatných troch rokoch sme chýbali na šampionátoch a nepredstavíme sa ani na budúcoročných ME, pri žreboch sme padli do tretieho výkonnostného koša, takže cieľom je vrátiť sa na predchádzajúce pozície, stabilizovať výkonnosť a opäť nájsť hernú tvár reprezentácie," vyjadril sa Holeša pre agentúru SITA aj k očakávaniam od nového šéfa realizačného tímu. 


Lipták bude pôsobiť aj v Hlohovci

V stredu večer ho spolu so zverencami dekorovali v Prešove titulom vicemajstra extraligy, na druhý deň prijímal Martin Lipták gratulácie k vymenovaniu za trénera reprezentácie. 

"Neviem, či je to na gratuláciu, ale určite je to pre mňa pocta. Už som mal možnosť viesť reprezentáciu, ale nebolo to vo vlastnej krajine. Keby som v tom nevidel význam, tak by som do toho nešiel. Myslím si, že táto generácia hráčov sa môže dostať tam, kde bola tá predchádzajúca. Pôvodne som nechcel prebrať funkciu hneď, ale z hľadiska toho, že máme teraz priestor na vzájomné spoznanie, ujasnenie si predstáv a čas, aby sme to dali dokopy, som napokon súhlasil," povedal pre agentúru SITA M. Lipták, ktorý bude naďalej pôsobiť aj v Hlohovci: "Keby sa to nedalo skĺbiť, obetoval by som reprezentáciu. Zo Sporty by som neodišiel."

Päťdesiatjedenročný Košičan už mal skúsenosť s postom reprezentačného trénera, keď v rokoch 2008 - 2012 viedol Česko. Na klubovej úrovni trénoval na Slovensku aj Košice, Sečovce, Považskú Bystricu, Nové Zámky, Prešov, v Česku Frýdek-Místek a v rakúsku Bregenz.