Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (10)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3615)

 Hádzaná (38)

 Hokej (510)

 Rugby (10)

 Tenis (232)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Podbrezová triumfovala, vo Fortuna lige zdolala Michalovce

02.08.2015 Podbrezová dosiahla v Brezne premiérové víťazstvo v novom ročníku Fortuna ligy, Michalovce sú stále bez bodu.

 

Podbrezová v rámci sobotňajšieho 3. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy triumfovala v gólovej prestrelke s nováčikom z Michaloviec 6:2.

Hostia začali duel nešťastnou rozohrávkou v prvej minúte, ktorú takmer potrestal Alen Melunovič. Bosniansky útočník uspel až v 12. minúte, keď po faule Podhorina premenil nariadený pokutový kop.

Hosťujúcemu Zemplínu sa premiérovým gólom vo FL podarilo vyrovnať v 26. minúte, gólmana M. Kuciaka prekonal legionár Vernon de Marco. Domáci do polčasovej prestávky "udreli" ešte dvakrát, po góloch Mirzada Mehanoviča a Blažej Vaščák viedli 3:1.

Po zmene strán viedla Podbrezová gólmi Ľuboša Kupčíka a Petra Gála-Andrezlyho už 5:1, za Michalovce skorigoval Michal Hamuľak. Posledné slovo mal Mirzad Mehanovič, ktorý v 90. min upravil na 6:2.

Podbrezová dosiahla v Brezne premiérové víťazstvo v novom ročníku FL, Michalovce sú stále bez bodu.

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 6:2 (3:1) - hralo sa Brezne
Góly: 12. Melunovič (z pok. kopu), 38. a 90. Mehanovič, 45. Vaščák, 63. Kupčík, 69. Gál-Andrezly - 26. Vernon de Marco, 71. Hamuľak, ŽK: 34. M. Kochan, 76. Migaľa - 11. Podhorin, rozhodovali: Šuniar - Mókoš, Petríček

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak - P. Vajda (77. J. Szöke), Pimpara, Kupčík, Andrič - M. Kochan (61. Migaľa) - Mário Almaský, Gál-Andrezly - Mehanovič - Melunovič, Vaščák (64. J. Pančík)
Michalovce: Kira - Turík (90. M. Bednár), M. Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič - D. Kunca, A. Leško (60. Regáli), Vernon de Marco (46. E. Mensah), Koscelník - Hamuľák

Začína druhá futbalová liga, ponúkne derby zápasy Loky s VSS

Nová sezóna ponúkne okrem starých známych tvárí aj staronové derby zápasy medzi Lokomotívou a VSS Košice. Paradoxom je začlenenie Banskej Bystrice do západnej a Zvolena do východnej skupiny.


Dva týždne po Fortuna lige začne písať novú sezónu 2015/2016 tiež druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž. Opäť sa v nej predstavia dva tucty mužstiev, rozdelené na skupiny Západ a Východ po dvanásť tímov.

Paradoxom tohto systému je, že FK Dukla Banská Bystrica bude hrať na "západe”, kým iba dvadsať kilometrov vzdialený Zvolen na "východe.” Podobné je to v prípade MŠK Žilina "B” a OFK Teplička nad Váhom.

Nový ročník II. ligy sa začne tento víkend (1. a 2. augusta), úplne prvým stretnutím bude sobotný zápas spomenutého žilinského "béčka” s Dunajskou Lužnou s výkopom o 10.30 h.

Systém súťaže sa nezmenil

Súťaž bude mať rovnakú podobu ako doteraz, po skončení 22-kolovej základnej časti postúpi šesť najlepších klubov z oboch skupín do nadstavby o účasť vo Fortuna lige. Zvyšok si to rozdá o udržanie.

V druhej najvyššej súťaži už nefigurujú MFK Skalica ani MFK Zemplín Michalovce, tí bojujú medzi slovenskou elitou. Naopak, z I. ligy zostúpili banskobystrická Dukla a z administratívnych príčin aj vtedajší MFK Košice, ktorý po novom vystupuje pod značkou FC VSS Košice.

"Vojaci" si udržali Hada

Nováčikmi sú OFK Dunajská Lužná a TJ Iskra Borčice v skupine Západ, na "východe” potom FK Spišská Nová Ves, Teplička nad Váhom i FK Haniska.

V II. lige sa ukážu aj tváre známe z Fortuna ligy. V drese nováčika z Borčíc našli uplatnenie bývalí futbalisti košického MFK (FC VSS) Peter Bašista s Jánom Novákom, "vojakom” zo Štiavniček sa napriek zostupu podarilo v kádri udržať niekdajšieho slovenského reprezentanta Mariána Hada. Navyše, do Banskej Bystrice sa po dvojročnej anabáze v FO ŽP Šport Podbrezová vrátil Michal Pančík.

Program 1. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - II. ligy 2015/2016:

SKUPINA ZÁPAD

Sobota 1. augusta:
MŠK Žilina "B” - OFK Dunajská Lužná (10.30)
AFC Nové Mesto nad Váhom - FC Spartak Trnava juniori (17.00)
TJ Iskra Borčice - FK Dukla Banská Bystrica (17.00)
ŠKF Sereď - FK Slovan Duslo Šaľa (17.00)
FC Nitra - ŠK Senec (18.30)

Nedeľa 2. augusta:
ŠK Slovan Bratislava juniori - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (10.30)

SKUPINA VÝCHOD

Sobota 1. augusta:
MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (17.00)
1. FC Tatran Prešov - FC Lokomotíva Košice (17.00)
MFK Lokomotíva Zvolen - FK Spišská Nová Ves (17.00);
Partizán Bardejov - FK Poprad (17.00)

Nedeľa 2. augusta:
FC VSS Košice - FK Haniska (17.00)
MFK Dolný Kubín - OFK Teplička nad Váhom (17.00)