Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (7)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (18)

 Basketbal (28)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2698)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Plzeň oslavovala, hráči venovali titul Mariánovi Čišovskému

19.05.2015 Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali český majstrovský titul a ústrednou postavou osláv bol Slovák Marián Čišovský, ktorý trpí zákernou chorobou.

 

PLZEŇ 18. mája - Oslavy majstrovského titulu futbalistov Viktorie Plzeň v najvyššej českej súťaži sprevádzal po pondelkovom domácom víťazstve 2:0 nad Jihlavou veľmi emotívny okamih.

Na pódium ako posledný prišiel v sprievode spoluhráča Pavla Horvátha a generálneho riaditeľa klubu Adolfa Šádeka slovenský obranca Marián Čišovský.

Práve 35-ročnému rodákovi z Humenného, ktorý trpí zákernou chorobou, venovala celá futbalová Plzeň majstrovský primát. Všetci hráči mali oblečené tmavomodré tričká, na chrbte číslo 28 a nad ním nápis "Titul pre Čiša!".

Tento odkaz spolu s fotografiou slovenského stopéra bol tiež ústredným motívom transparentu pod pódiom. Fanúšikovia mu aplaudovali, dojatý Čišovský zamával majstrovskou šiltovkou a dlaňou si búchal smerom k srdcu. Video z osláv zverejnil portál isport.cz.

Marián Čišovský prišiel na západ Česka v roku 2011, zažil tu predchádzajúci celkový triumf v najvyššej súťaži i skupinovú fázu Ligy majstrov. Naposledy nastúpil v I. lige za Viktoriu pred vyše rokom, po 29. marci 2014 ho najskôr vyradilo koleno a potom aj zákerná choroba.

Podľa informácií českého Blesku má amyotrofickú laterálnu sklerózu, ochorenie napadá mozog a spôsobuje stratu motorických buniek ovládajúcich svalové pohyby.