Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (10)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3618)

 Hádzaná (38)

 Hokej (510)

 Rugby (10)

 Tenis (236)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Pištoliarovi Tužinskému sa darí, Pešková je bez medaily

14.08.2015 Ani najlepšie umiestnenie a výkon na tohtoročných podujatiach seriálu Svetového pohára nevyniesli slovenskej reprezentantke v športovej streľbe Daniele Demjén Peškovej vytúženú olympijskú miestenku.

 

Slovenskému reprezentantovi Jurajovi Tužinskému sa vo štvrtok darilo na Svetovom pohári v streľbe zo všetkých zbraní v azerbajdžanskej Gabale.

V súťaži mužov vo vzduchovej pištoli 60 obsadil bronzový stupienok, čím dosiahol svoje premiérové medailové umiestnenie na podujatí tohto rangu. Člen VŠC Dukla Banská Bystrica nadviazal na nedávny úspech v podobe 6. postu v ľubovoľnej pištoli 60 na ME v slovinskom Pragersku a aj tentoraz prenikol do finálovej osmičky, hoci v inej disciplíne.

Tužinský bol od začiatku v popredí

Tužinský nastrieľal v kvalifikácii takisto ako päť súperov 580 bodov (98-96-96-97-98-95), ale počet stredových desiatok mal vyšší ako traja z nich, a tak sa ako ôsmy ešte zmestil medzi finalistov. Zverenec trénera Tibora Kissa mal po Sydney 2011 (tam bol piaty) druhýkrát v kariére šancu bojovať o medailové umiestnenie na pretekoch SP, o miestenku na OH už nie, keďže ju získal na vlaňajších MS v španielskej Granade.

Tužinský ju aj využil. Prakticky od začiatku finále sa pohyboval v popredí a dokonca i na líderskej pozícii. Ešte aj po dvanástom výstrele bol na čele, ale po osemnástom mu pri súčte 178,9 bodu chýbali štyri desatiny, aby mohol bojovať o prvenstvo.

"Dnes to bol zasa deň. Opäť postup do finále len tak-tak presne ako na MS, keď som získal miestenku. Zase som sa viac vytrápil pri sledovaní tretej zmeny. Finále už bola iná záležitosť. Konečne som do neho išiel s tým, že idem vyhrať. Skúsenosti, ktoré som nabral počas tohto roka, ma posúvali dopredu. Opäť som to dobre rozbehol a diktoval tempo z prvej priečky. Chyby robili moji súperi a potom som sa ich dopustil aj ja. Tretie miesto je zaslúžené. Radujem sa z neho, je to pre mňa veľká odmena za celú túto náročnú streleckú sezónu," uviedol pre agentúru SITA 30-ročný Lučenčan, pre ktorého je bronzový kov tretím medailovým úspechom z vrcholných seniorských podujatí.

Pešková stále bez medaily

Aj dva predchádzajúce z ME 2010 v nórskom Meraakeri a EH 2015 v azerbajdžanskom Baku boli tiež zo vzduchovej pištoli a mali rovnakú hodnotu. Vyzerá to tak, že Tužinský by bol najradšej, keby sa súťaže konali len v Azerbajdžane, kde získal obe tohtoročné medaily. "Vôbec sem nechodím rád, ale nejako sa mi tu darí," dodal s úsmevom slovenský pištoliar.

Juraj Tužinský sa v predolympijskej sezóne dostal do výbornej formy, keď v roku 2015 už piatykrát prenikol medzi elitnú osmičku na významných podujatiach (ME, EH a SP). Jeho reprezentačný kolega Pavol Kopp mal na konte 574 bodov a v konkurencii 116 pištoliarov obsadil 33. pozíciu.

Ani najlepšie umiestnenie a výkon na tohtoročných podujatiach seriálu Svetového pohára nevyniesli slovenskej reprezentantke v športovej streľbe Daniele Demjén Peškovej vytúženú olympijskú miestenku. Zverenka trénera Michala Slavkovského obsadila vo štvrtkovej súťaži žien v športovej puške 3x20 konečnú 20. priečku, čo nestačilo na vybojovanie "letenky" na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro.

Ak ju chcela členka ŠCP získať v Gabale, potrebovala sa dostať do finále, k čomu jej chýbali tri body. Demjén Pešková pridala oproti stredajšej eliminácii 9 bodov, keď ich dosiahla celkovo 581 (197-195-189). Poslednú možnosť zabezpečiť si svoju tretiu účasť pod piatimi kruhmi bude mať slovenská puškárka na budúci rok na vzduchovkových ME v maďarskom Györi.

Za zmienku stojí, že víťazka kvalifikácie Sylwia Bogacká z Poľska vyrovnala výkonom 592 bodov svetový rekord. Vo vyraďovacej časti sa jej darilo už menej a skončila celkovo šiesta.

V eliminácii ľubovoľnej malokalibrovky 3x40 sa presadil Slovák Zoltán Baláž, ktorý si so súčtom 1164 bodov (386-394-384) zabezpečil štart v piatkovej kvalifikácii "kráľovskej" puškárskej disciplíny.

Výsledky - štvrtok:
športová puška 3x20
ženy (konečné poradie): 1. Čchen Tung-čchi 456,2 b. (v kvalifikácii 587), 2. Ji S´-ling (obe Čína) 455,4 (585), 3. Anna Žukovová (Rus.) 444,8 (584), ... 20. Daniela Demjén Pešková (SR) 581

vzduchová pištoľ 60
muži (konečné poradie): 1. Kim Čchon-kjong (Kór. rep.) 199,0 (582), 2. Vladimir Isačenko (Kaz.) 197,4 (580), 3. Juraj Tužinský 178,9 (580), ... 33. Pavol Kopp (obaja SR) 574

ľubovoľná malokalibrovka 3x40
muži (eliminácia): Zoltán Baláž (SR) 1164 - postúpil do kvalifikácie