Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (22)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3866)

 Hádzaná (43)

 Hokej (552)

 Rugby (10)

 Tenis (195)

 Volejbal (34)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Peter Sagan vyhral časovku Majstrovstiev Slovenska

27.06.2015 Cyklista Peter Sagan zvíťazil v časovke na majstrovstvách Slovenska. V celkovom poradí spojených slovensko-českých majstrovstiev v cyklistike sa umiestnil na druhom mieste.

 

Cyklista tímu Tinkoff-Saxo Peter Sagan bude nosiť na sebe dres majstra Slovenska na vrcholných pretekoch aj v časovke. Dvadsaťpäťročná hviezda potvrdila v domácom prostredí v okolí Žiliny pozíciu jedného z favoritov a stala sa prvýkrát v kariére slovenským šampiónom v jazde proti chronometru v kategórii elite.

"Bolo to dosť ťažké, išlo sa naplno. Chcel som byť celkovým víťazom, ale Bárta bol o 5 sekúnd rýchlejší. Nevadí, teraz sa sústredím na nedeľu a preteky jednotlivcov," uviedol Peter Sagan v cieli časovky."Vypadlo mi rádio počas trate, nevedel som svoje medzičasy. Časovka nie je moja silná stránka, som skôr na tie kratšie. Som však majstrom Slovenska, takže som splnil to, prečo som sem prišiel. Fanúšikovia boli skvelí a bolo ich celkom dosť pri trati," doplnil Sagan.


Sagan prebral časovkárske žezlo po Velitsovi 

Na časovkárskom tróne vystriedal Petra Velitsa, ktorý získal predchádzajúce tri tituly majstra SR. V Žiline pre doliečovanie sa z nedávnej operácie artérie na nohe však chýbal a uvoľnil miesto iným.

Sagan zvládol 39 kilometrov dlhú trať v okolí Žiliny rýchlostným priemerom 49,33 km/h za 46:47,68 minúty. Na spoločnom česko-slovenskom šampionáte ho zdolal iba výborný časovkár Jan Bárta z tímu Bora - Argon, ktorý si vybojoval štvrtý titul majstra ČR v rade. Sagan však predstihol ďalšieho českého favorita Leopolda Königa.

Bárta vyhodnotil trať za spravodlivú 

V hodnotení slovenského šampionátu bol Sagan o takmer štyri minúty lepší ako strieborný Maroš Kováč z Dukly Trenčín. Bronz získal Patrik Tybor. Tesne za medailovými stupňami skončil úspešný paralympionik Jozef Metelka, do najlepšej šestky sa dostali aj veteráni Róbert Nagy a Roman Broniš.

"Zvíťazil som, takže som spokojný. Trať bola spravodlivá - polovica na rovine, polovica z kopca, ale nebolo to ľahké. Boli tam technické časti so zákrutami. Vietor fúkal, ale bolo to oukej. Dobre som si rozvrhol sily, ale dobre išiel aj druhý v celkovom poradí Peter Sagan. Ja som bol rýchlejší ako on najmä v prvej polovici trate," uviedol Jan Bárta. 

Sagan získal piaty titul majstra Slovenska v kategórii elite, predchádzajúce štyri si však vybojoval v pretekoch s hromadným štartom. Šampionát v Žiline vyvrcholí počas víkendu. V pretekoch kategórie do 23 rokov dominoval Čech Josef Černý, slovenský titul patrí Erikovi Baškovi z AWT GreenWay.