Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Bandy hokej (7)

 Basketbal (43)

 Bowls (7)

 DUEL VICTORKY (6)

 Futbal (2999)

 Futsal (1)

 Hádzaná (15)

 Hokej (626)

 Rugby (9)

 Snooker (21)

 Šípky (8)

 Tenis (170)

 Volejbal (10)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Peter Sagan bojoval o víťazstvo aj na Amstel Gold Race

16.04.2018 Dánsky cyklista Michael Valgren z tímu Astana sa stal víťazom 53. ročníka pretekov Amstel Gold Race v Holandsku, ktoré sú prvou z trojice prestížnych tzv. ardénskych klasík.

 

V záverečnom špurte 263 km dlhej klasiky Valgren zdolal Čecha Romana Kreuzigera (Astana). „Dnes sme výborne v tíme spolupracovali najmä s Jakobom Fuglsangom. On bol veľmi silný a podarilo sa mu unaviť ostatných súperov. Môj druhý útok bol veľmi dobrý a stačilo to. Vo vysielačke som už len počul, že mám do toho ísť, čo to dá. Vyšlo to a som šťastný kvôli sebe aj celému tímu,“ povedal Michael Valgren podľa webu Cyclingnews.

„Boli to veľmi ťažké preteky so silným tempom od začiatku. Jazdci v úniku si utvorili veľký náskok a ich stíhanie stálo veľa síl. V záverečných 20 km sa to selektívne premiešalo a ja som stále zostal vpredu v dobrej pozícii. Cítil som sa dobre, ale myslím si, že Paríž-Roubaix v mojich nohách zanechalo stopy únavy. Nevadí. Skončil som štvrtý a celkovo hodnotím sezónu jarných klasík ako dobrú,“ uviedol Peter Sagan na webe svojho tímu Bora-Hansgrohe.

Celkovo na 35 menších, ale prudkých kopčekoch nastúpali 3449 m. Legendárny kopec Cauberg (dĺžka 800 n, priemer 6,5%) pelotón absolvoval trikrát, kedysi sa na jeho vrchole aj finišovalo, ale aktuálne v záverečnom 16 km dlhom okruhu to boli už len dve stúpania – Geulhemmerberg (dĺžka: 1200 m, priemerný sklon 4,6 %) a Bemelerberg (dĺžka: 900 m; priemerný sklon: 4,5 %).

Peter Sagan sa na Amstel Gold Race predtým predstavil iba trikrát. Po premiére v roku 2011 (97. miesto) v edícii 2012 bojoval o celkové prvenstvo, ale napokon sa musel skloniť pred Talianom Enricom Gasparottom a Belgičanom Jellem Vanendertom. O rok neskôr skončil až na 36. mieste a odvtedy na tejto holandskej klasike neštartoval až do roku 2018.