Americký futbal (1)

Futbal (13)

Pánik a Gáborík skórovali, Sekera dvakrát asistoval

Marián Gáborík dosiahol jubilejný desiaty gól v tomto ročníku prizdobený honorom prvej hviezdy zápasu.

Richard Pánik sa v tretej minúte utorňajšieho stretnutia NHL v Denveri dobre zorientoval pred bránkou domáceho Colorada a svojím tretím gólom v sezóne nasmeroval hokejistov Chicaga za víťazstvom 2:1.

"Som veľmi spokojný, dnes hral naozaj dobre. Okrem gólu ukázal veľa iných dobrých vecí, pozdávali sa mi jeho myšlienkové pochody," pochválil Martinčana tréner Joel Quenneville. Slovenský krídelník odohral solídnych 13:35 min, jeho skúsenejší spoluhráč a krajan Marián Hossa takmer osemnásť minút bez bodového zápisu. Všetky tri góly duelu padli ešte v prvej polovici úvodnej tretiny.

Gáborík sa presadil svojou typickou strelou

Jubilejný desiaty gól v tomto ročníku prizdobený honorom prvej hviezdy zápasu dosiahol Marián Gáborík: v jednom z protiútokov sa presadil svojou typickou strelou zápästím. Jeho presný zásah nesie prívlastok víťazný, Los Angeles triumfovalo na ľade Arizony 6:2.

Dvoma asistenciami sa pri návrate draftovej jednotky Connora McDavida do zostavy Edmontonu prezentoval jeho spoluhráč Andrej Sekera, Oilers zdolali Columbus 5:1. Hviezdny nováčik po 37-zápasovej absencii zavinenej zranením ľavej kľúčnej kosti prekrásne skóroval a tak isto ako Sekera dvakrát asistoval.

"Keď som naposledy šiel sám proti dvom, neskončilo sa to pre mňa šťastne," narážal McDavid na osudný 3. november a duel proti Philadelphii. "Tentoraz to dopadlo trochu lepšie. Myslím si, že to bol pekný gól. Dočkal som sa po troch mesiacoch čakania a mnohých dňoch plných mrzutostí. "

"Tučniaci" vyhrali prestrelku

Boston s kapitánom Zdenom Chárom podľahol Torontu 3:4 po predĺžení, za hostí nehral zdravý náhradník Martin Marinčin. Pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke New Yorku Islanders proti Minnesote (5:3) prednosť Jean-Francois Berube a dosiahol prvé víťazstvo v NHL. Potreboval naň 40 zásahov.

"Celý zápas chytal skvele. Predviedol niekoľko dôležitých zákrokov a dosiahol svoje prvé víťazstvo. Má veľký talent. Pre mnoho ľudí je neznámy, ale my, čo naňho strieľame a trénujeme s ním, ho považujeme za skvelého chlapíka. Tvrdo pracoval na návrate po zranení a ukazuje svoje schopnosti," povedal kapitán "ostrovanov" John Tavares.

V prestrelke Pittsburghu s Ottawou 6:5 hetrikom a asistenciou zažiaril domáci útočník Sidney Crosby. Penguins najmä vďaka 28-ročnému centrovi dosiahli štvrté domáce víťazstvo v sérii a od 2. miesta vo Východnej konferencii ich delia na 8. priečke iba dva body. Rovnako štvrtý raz za sebou naplno zabral Anaheim, so San Jose si poradil 3:2.