Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (58)

 DUEL VICTORKY (5)

 Florbal (3)

 Futbal (3763)

 Futsal (4)

 Hádzaná (40)

 Hokej (547)

 Rugby (11)

 Tenis (160)

 Volejbal (20)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

P. Velits je lídrom Vuelty, Saganov tím bol v časovke druhý

23.08.2015 Tím BMC Racing vyhral prvú etapu Vuelty, ktorou bola časovka na 7,4 km. Druhý Tinkoff-Saxo stratil na víťazov iba jednu sekundu.

 

Víťazmi úvodnej etapy cyklistickej Vuelty, ktorou bola tímová časovka na 7,4 km z Puerto Banús do Marbelly, sa stal tím BMC Racing so slovenským jazdcom Petrom Velitsom. 


P. Velits si oblečie červený dres

Práve Velits priviedol v sobotu podvečer ako prvý do cieľa svojich spolujazdcov vo výslednom čase 8:11 min, ktorý bol o sekundu rýchlejší ako sumárny výkon členov Tinkoff-Saxo s lídrom Petrom Saganom. Tretie miesto patrí tímu Orica-GreenEdge. Ďalší zo spolufavoritov Etixx - QuickStep so Slovákom Martinom Velitsom obsadil v úvodnej etape 5. miesto. Víťazný tím BMC Racing je úradujúcim majstrom sveta v časovke družstiev.

Peter Velits bude prvým lídrom Vuelty a zároveň nositeľom červeného dresu napriek tomu, že výsledky tímovej časovky sa do celkovej klasifikácie jednotlivcov nerátajú. "Kľúčom k úspechu bola tímová stratégia. Rozhodli sme sa niekoľkých jazdcov obetovať na štarte. Nebol konkrétny plán, kto by mohol byť v červenom drese. Vyšlo to na mňa a som na to hrdý," cituje oficiálny server Vuelty Petra Velitsa. 


Išlo sa blízko mora

Sedemdesiaty ročník cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa odštartoval netradične - krátkou tímovou časovkou v atraktívnom prímorskom prostredí. 

Trať viedla takmer po úplnej rovine, ale po úzkych cestičkách s prašnými, pieskovými aj drevenými sekciami v bezprostrednej blízkosti mora. Práve piesok a vznášajúci sa prach boli príčinou toho, že Medzinárodná cyklistická únia (UCI) rozhodla o nezarátaní výsledkov tímovej časovky do celkovej klasifikácie jednotlivcov, iba družstiev. 

"Bola to veľmi zaujímavá trať, úzka a technická, pripadal som si ako na pretekoch Strade Bianche. Snažili sme sa ísť naplno. Skončil som zase druhý, čo už môžem na to povedať... Zajtra je na programe etapa s dojazdom do kopca a k slovu sa zrejme dostanú špecialisti," povedal Peter Sagan v rozhovore pre Eurosport. 

V nedeľu je na programe Vuelty 2. etapa z Alhaurin de la Torre do Caminito del Rey (165 km) a na cyklistov čaká prvý z deviatich dojazdov do kopca na trase tohtoročných pretekov Okolo Španielska. 


Výsledky: 

1.etapa (Puerto Banús - Marbella, tímová časovka na 7,4 km): 1. BMC Racing (Samuel Sánchez, Darwin Atapuma, Marcus Burghardt, Alessandro de Marchi, Jempy Drucker, Amael Moinard, Joey Rosskopf, Tejay van Garderen, Peter Velits) 8:10,6 min, 2. Tinkoff-Saxo, 3. Orica-GreenEdge - obaja +1 s, 4. LottoNL-Jumbo +8, 5. Etixx - QuickStep +10, 6. Trek Factory Racing +11.