Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3418)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Nezdolanú futbalovú '21' na záver sezóny preveria Poliaci

10.06.2015 Zápas s rovesníkmi v poľskom Nowom Saczi bude pre mladú futbalovú reprezentáciu posledný test pred vypuknutím bojov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy.

 

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov (roč. nar. 1994 a mladší) odohrajú vo štvrtok 11. júna od 17.00 hodiny v poľskom Nowom Saczi medzištátne prípravné stretnutie proti domácim rovesníkom. 

Pôjde o záverečné vystúpenie tímu SR "21" v sezóne 2014/2015, ako aj o posledný test pred vypuknutím bojov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie 2017 práve do Poľska.


Mladú reprezentáciu povedie Čech 

"Dvadsaťjednotka" sa tretíkrát predstaví pod vedením českého trénera Pavla Hapala, pod jeho taktovkou ešte neprehrala: 26. marca 2015 triumfovala nad Nórskom 4:1, o štyri dni neskôr bezgólovo remizovala s Ukrajinou a 29. 4. zdolala Česko 2:0. "Hapalovci" po prvý raz vycestujú za zápasom do zahraničia - spomenuté tri duely boli v Myjave, Zlatých Moravciach, resp. Senici.

"Nastúpime proti silnému súperovi, Poliaci nedávno vyhrali nad Nemcami. Očakávam náročné meranie síl a verím, že tomu bude zodpovedať aj nasadenie hráčov v príprave. Dúfam, že všetci nominovaní budú motivovaní a pôjdu za víťazstvom. Je to pre nás prvý súboj na pôde veľmi kvalitného protivníka. Som si istý, že Poliaci nás dobre preveria pred štartom jesennej kvalifikácie o postup na ME 2017," citovala oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) 45-ročného českého kouča Hapala. Mladí Slováci sú členmi ôsmej skupiny spomenutého kvalifikačného cyklu, narazia v nej na Holanďanov, Turkov, Bielorusov a Cyperčanov.

Futbalisti zahájili prípravu v Poprade 

Slovenská reprezentácia do 21 rokov sa pripravuje premiérovo v Poprade. Na ihrisku Národného tréningového centra (NTC) pod Tatrami mala počas dvoch dní naplánované tri tréningové jednotky, v stredu 10. 6. sa už presunie k severnému susedovi. 

V prvotnej nominácii figurovalo 21 hráčov, neskôr k nim pribudol aj útočník FK Dukla Banská Bystrica Róbert Polievka. "Dôvodom sú informácie o zdravotných komplikáciách niektorých chalanov," objasnil technický vedúci SR "21" Jakub Kojnok. 

Na nedeľňajšom zraze sa hlásilo 18 futbalistov, večer sa pridali Pavol Šafranko (1. FC Tatran Prešov) a Adam Jakubech (FC Spartak Trnava), v pondelok káder doplnili Filip Ďuriš s Adamom Zreľákom (obaja ŠK Slovan Bratislava). Šafranko, Jakubech a Ďuriš mali cez víkend ešte druholigové povinnosti u svojich zamestnávateľov. 

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na medzištátne prípravné stretnutie v Poľsku proti domácim rovesníkom (hrá sa vo štvrtok 11. júna o 17.00 hodine v meste Nowy Sacz):

Brankári: Adrián Chovan (AS Trenčín), Adam Jakubech (FC Spartak Trnava), Marek Rodák (FC Fulham/Angl.) 
Obrancovia: Milan Škriniar, Denis Vavro (obaja MŠK Žilina), Timotej Záhumenský (ŠK Slovan Bratislava), Juraj Chvátal (AC Sparta Praha/ČR), Róbert Mazáň (TS Podbeskidzie Bielsko-Biala/Poľ.), Martin Valjent (Ternana Calcio/Tal.) 
Stredopoliari: Stanislav Lobotka, Matúš Bero (obaja AS Trenčín), Miroslav Káčer, Jaroslav Mihalík, Lukáš Čmelík (všetci MŠK Žilina), Martin Chrien (SK Dynamo České Budějovice/ČR), Tomáš Brigant (FC Zbrojovka Brno/ČR), Albert Rusnák (FC Groningen/Hol.), Dávid Ivan (UC Sampdoria Janov/Tal.) 
Útočníci: Adam Zreľák, Filip Ďuriš (obaja ŠK Slovan Bratislava), Pavol Šafranko (1. FC Tatran Prešov), Róbert Polievka (FK Dukla Banská Bystrica)