Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (31)

 Basketbal (94)

 Cyklistika (15)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (4806)

 Hádzaná (34)

 Hokej (423)

 Rugby (4)

 Šípky (9)

 Tenis (257)

 UFC (11)

 Volejbal (40)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Na Island dostali voľno Škrtel, Hamšík, Kucka a Švento

15.11.2015 Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v utorok pod Dubňom prípravný zápas proti Islandu.

 

Slovenskej futbalovej reprezentácii po dohode s klubmi a so súhlasom hlavného trénera Jána Kozáka nebudú v utorkovom večernom (20.45) žilinskom medzištátnom prípravnom stretnutí s národným tímom Islandu k dispozícii kapitán Martin Škrtel, Marek Hamšík, Juraj Kucka a z rodinných dôvodov ani Dušan Švento. Hráči, ktorí v piatok v Trnave nastúpili proti Švajčiarom v základnej zostave, absolvovali v sobotu regeneráciu. Zvyšok výberu riadne trénoval. Informoval o tom facebook Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák po cennom triumfe 3:2 nad národným tímom Švajčiarska v piatkovom večernom domácom medzištátnom prípravnom stretnutí nešetril slovami chvály na adresu svojich futbalistov. "Takto si predstavujem reprezentačné vystúpenie. Víťazstvo, pekné góly aj emócie na zaplnenom peknom štadióne," povedal 61-ročný kouč Kozák na tlačovej besede po úspešnej premiére A-mužstva SR v novopostavenej trnavskej City Arene.

Tempo v úvode zápasu sa hodilo viac pre pojem "priateľský" než "prípravný" duel. S blížiacim sa záverom prvého dejstva však Slováci zatlačili Švajčiarov a útočník českej Viktorie Plzeň Michal Ďuriš sa konečne dočkal gólu v najcennejšom drese. Krátko po zmene strán pridal svoj druhý zásah, a keď ho v 55. min napodobnil Róbert Mak, muži s dvojkrížom na hrudi viedli už rozdielom triedy 3:0. Práve fázu na konci prvého a začiatku druhého polčasu považoval Kozák za najsvetlejšiu. 

"Úvod bol opatrnejší, súper mal viac istoty na lopte. Z našej strany boli v poriadku zodpovednosť i prístup. Nasledoval vydarený úsek, keď si chlapci dovolili aj jeden na jedného. Verili si. Herný prejav v danom časovom úseku sa podobal tomu najlepšiemu z Luxemburska, ale predviedli sme ho proti omnoho kvalitnejšiemu protivníkovi. Som rád, že sme silných Švajčiarov zdolali v krásnom stánku pred výbornou diváckou kulisou," zhodnotil rodák z Matejoviec nad Hornádom Kozák. 

Za stavu 3:0 vo svoj prospech však domáci trestuhodne poľavili, dvakrát inkasovali, a aj negatívne pripomenuli luxemburský októbrový posledný duel kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Záver zbytočne patril viac strkaniciam než futbalu. "Došlo ku strate koncentrácie a nervozite. Švajčiari majú v kádri niekoľko vznetlivých hráčov s balkánskym pôvodom," poznamenal bývalý šéf lavičky MFK Košice. 

Slováci udržali hodnotný, hoci napokon tesný, úspech v súboji dvoch istých účastníkov kontinentálneho šampionátu 2016. "Nerád by som rozprával o jednotlivcoch, bolo tam viacero dobrých individuálnych výkonov. Dopustili sme sa však tiež zaváhaní, tie oponent kalibru Švajčiarska okamžite potrestal. Poučný zápas," skonštatoval Ján Kozák, ktorý predsa len vyzdvihol predstavenie dvojgólového hrdinu Michala Ďuriša: "Vedeli sme, že čo má prísť, príde. Je to poctivý futbalista, drie na sebe. Hernú pohodu si preniesol z najvyššej českej súťaže do reprezentácie. Potreboval góly."