Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (31)

 Basketbal (96)

 Cyklistika (15)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (5188)

 Hádzaná (38)

 Hokej (484)

 Rugby (4)

 Šípky (10)

 Tenis (257)

 UFC (11)

 Volejbal (40)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Mesto Skalica 'pichlo' hokejistom, extraliga je zachránená

14.07.2015 HK 36 Skalica dostane od mesta finančnú injekciu, ktorá mu pomôže získať licenciu na nový ročník Tipsport extraligy.

 

Poslanci mestského zastupiteľstva v Skalici na pondelkovom mimoriadnom zasadnutí rozhodli o dotácii pre miestny extraligový hokejový klub HK 36.

Schválenie finančných prostriedkov vo výške 47-tisíc eur znamená, že v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži sa Záhoráci predstavia aj v devätnástej sezóne v rade. "Mesto nám pomohlo k tomu, aby sme získali licenciu na nový súťažný ročník," informoval agentúru SITA generálny manažér HK 36 Skalica Tibor Martinčič.

Skaličania hrajú v slovenskej extralige od sezóny 1997/1998, v predchádzajúcom ročníku skončili v základnej časti na 9. pozícii a nepostúpili do play-off. Najvyššiu domácu súťaž sa Skalici podarilo udržať a teraz stojí pred vedením klubu ďalšia neľahká úloha.

"Prvým krokom bude angažovanie trénera a s jeho spoluprácou potom formovanie kádra pre nasledujúcu sezónu. Ústne sme dohodnutí s trénerom a v utorok popoludní by malo prísť k podpisu zmluvy," doplnil pre SITA Martinčič a pre Srdce Záhoria sa vyjadril aj na tému hráčskeho kádra: "Naša filozofia je tá, aby naši mladí chlapci dostali šancu presadiť sa v seniorskom hokeji. Podobný pohľad na vec má aj náš tréner, s ktorým sme dohodnutí. Bolo nutné, aby sme mali vyšší rozpočet ako v minulej sezóne, preto sme ho zvýšili o 100-tisíc eur. Pôjde o prostriedky investovaného do hráčskeho kádra."

So spoločnou prípravou začne tím HK 36 Skalica 2. augusta. Do nového extraligového ročníka vstúpi už 10. septembra v Bratislave zápasom proti reprezentačnej dvadsiatke a o deň neskôr naň čaká domáci duel proti Piešťanom.