Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (8)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Máme mužstvo, ktoré sa pobije o postup, tvrdí Ján Kozák

13.12.2015 Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák je spokojný so žrebom, nie s poradím zápasov.

 

V tvári sa mu zračilo napätie, ktoré približne po polhodinke vystriedala úľava. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák sa rovnako ako aj všetci fanúšikovia v sobotu podvečer dozvedel mená súperov, proti ktorým bude mať Slovensko tú česť zahrať si vo svojej premiérovej účasti na majstrovstvách Európy na budúci rok v júni vo Francúzsku. Slovákov preverí ostrovný futbal v zastúpení silným Anglickom a nenápadným Walesom, aj nevyspytateľné Rusko. 

"Žreb som ovplyvniť nemohol. Bol som preto vyrovnaný, keď sa vyťahovali súperi z osudia. Som spokojný, lebo sme mohli dostať náročnejšiu skupinu, ale aj ľahšiu. Napríklad k Čechom, ktorí majú Španielov, bol žreb málo milosrdný. Na druhej strane, Francúzi si môžu povedať, že dostali veľmi ´hrateľnú´ skupinu," povedal Ján Kozák krátko po žrebe, ktorý sledoval v Košiciach aj v spoločnosti zástupcov médií. Zároveň zdôraznil, že dôležitejší ako súperi, budú naši hráči, na ktorých výkony sa veľmi spolieha. "Verím našim futbalistom aj tomu, že na trávniku odovzdajú všetko. Sľubujem, že my v realizačnom tíme ich dobre namotivujeme a pôjdeme sa do Francúzska pobiť o dobrý výsledok," pokračoval Kozák. 

Na otázku, či je spokojný aj s poradím zápasov (Slováci začnú skupinové boje na ME 11. júna proti Walesanom a skončia 20. júna proti Angličanom), odpovedal reprezentačný tréner SR záporne. "Ani by som nepovedal, že som spokojný, radšej by som na úvod hral s Anglickom ako Walesom. Prvý duel na šampionáte predsa len býva opatrnejší. Určite však máme mužstvo, ktoré je schopné sa dostať ďalej z tejto skupiny. Pobijeme sa o postup," zdôraznil Kozák. 

Šesťdesiatjedenročný skúsený tréner slovenskej futbalovej reprezentácie sa spolieha aj na veľkú fanúšikovskú podporu či už priamo v dejisku šampionátu alebo doma pred televízormi. "Stretávam sa s fanúšikmi pravidelne a viem, že veľa ľudí čakalo práve na dnešný žreb, aby si mohlo rezervovať dovolenky a pobyty vo Francúzsku podľa miest, kde budeme hrať. U mňa je fanúšik na prvom mieste, lebo pre nich hráme futbal. Verím, že ľudia nás budú vo veľkej miere povzbudzovať či už doma alebo priamo vo Francúzsku," dodal Ján Kozák.