Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (12)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3483)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Lukáš Lacko podľahol vo finále dvojhry Gerasimovovi

16.11.2015 Čerstvo 28-ročný Lacko, aktuálne 121. vo svetovom rebríčku má od septembrového celkového triumfu v tureckom Izmire na konte 9 singlových challengerových titulov.

 

Domáci tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý prehral za 86 minút 6:7 (1), 6:7 (5) s bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom v nedeľňajšom finále dvojhry na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC (dotácia 85 000 eur + hospitality, tvrdý povrch DecoColor v hale). Favorizovaný miestny šampión zo sezón 2011 a 2013 Lacko v prvom sete premiérového vzájomného súboja viedol po brejku z tretieho gemu aj 4:2, napokon sa však nevyhol tajbrejku, ktorý mu absolútne nevyšiel. Bližšie k úspechu bol v "lotérii" druhej časti, ale pod mečbalovou ťarchou poslal defenzívny bekhend vedľa. 

"Som sklamaný, lebo zozadu som bol oveľa lepší ako ten chlapec. Gerasimov nebol od základnej čiary až taký nepríjemný ako súperi v predchádzajúcich kolách. Čo však on dnes predvádzal na servise, to bolo výnimočné. Deväťdesiat percent podaní triafal na čiary rýchlosťou okolo dvesto kilometrov za hodinu. Ten prvý set mal byť môj, škoda toho inkasovaného rebrejku. V druhom sete bol záver o 1-2 loptách, viac šťastia napokon mal súper. Celkovo rozhodlo to, že som sa nevedel dostať k väčšiemu počtu returnov, prípadne aspoň lepšie odohrať tie tajbrejky. Škoda... Tento rok som bol v piatich finále, uspel som iba raz," rekapituloval Lacko pre Dvojku RTVS. 

Dvadsaťtriročný Gerasimov sa zásluhou životného turnaja katapultuje v renkingu z terajšej 324. pozície približne na 225. - 230. miesto. V osemfinále vyradil jednotku podujatia Lukáša Rosola z ČR, vo štvrťfinále zastavil Norberta Gombosa. Rodák z Minska dobyl svoju premiérovú challengerovú trofej. Predvlani získal v rodnej krajine dva primáty na úrovni ITF Futures. Gerasimov si odnáša 110 bodov do počítačového poradia a prémiu 12 250 eur pred zdanením, zdolanému patrí 65 bodov a 7200 eur brutto. Bielorus je tretím úspešným kvalifikantom v histórii medzinárodných otvorených majstrovstiev Slovenska po Talianovi Davidem Sanguinettim (2000) a Cyperčanovi Marcosovi Baghdatisovi (2004). 

"Mal som už aj sériu dvanástich víťazstiev. Pravda, na inej úrovni, bolo to na turnajoch ITF Futures," poznamenal Gerasimov podľa spravodajstva turnaja. Bielorus pochádza zo športovej rodiny. Otec - Rus - bol biatlonista, mama gymnastka. "Obaja boli majstri športu. Impulz hrať tenis prišiel od otca, keď som mal šesť rokov. Pripravujem sa v olympijskej akadémii národného tenisového centra v Minsku," dodal Bielorus. Desať dní v Bratislave strávil sám, bez trénera. Bezprostredne po víťazstve mu zazvonil mobil. "To bola moja priateľka, ktorá finále sledovala cez stream." K prémii pre víťaza 12 250 eur šampión s úsmevom poznamenal: "To je toľko, koľko som zarobil doteraz za celý rok. Bol som však tri mesiace zranený." 

Čerstvo 28-ročný Lacko, aktuálne 121. vo svetovom rebríčku má od septembrového celkového triumfu v tureckom Izmire na konte 9 singlových challengerových titulov. Nepodarilo sa mu zaokrúhliť a pripomenúť double Izmir - Bratislava spred štyroch rokov. Niekdajší 44. muž hodnotenia Lacko prehral vlani v osmičke na tomto podujatí s neskorším šampiónom, Nemcom Petrom Gojowczykom. Na Slovak Open debutoval už v sezóne 2003, na svoj prvý zápasový úspech však čakal až do roku 2009. 

Piešťanský rodák Lacko bojuje na sklonku sezóny o prienik nad čiaru hlavnej singlovej súťaže januárových melbournských grandslamových Australian Open. V online prepočte sa tento týždeň dostal na 108. priečku, potrebuje približne 100. - 105. stupienok. Bratislavský titul by ho posunul prinajhoršom na 97. post. V Top 100 nebol od 26. júla. V nasledujúcom týždni bude zverenec Karola Becka rovnako ako spomenutý Gombos a Jozef Kovalík hrať na challengeri v Brescii, kde začne proti Turkovi Marselovi Ilhanovi nasadenému ako šiestemu. 

Dvojhra - finále: 
Jegor Gerasimov (Biel.) - Lukáš Lacko (SR-4) 7:6 (1), 7:6 (5) za 86 minút