Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3425)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Kuzminová dovládla, slovenský biatlon má novú kráľovnú

28.05.2015 Slovenská biatlonistka Jana Gereková je po prvý raz v histórii premiantkou vyhlásenia Kráľa biatlonovej stopy a nadviazala tak na šesť víťazstiev dvojnásobnej olympijskej šampiónky Anastasie Kuzminovej.

 

Slovenský biatlon má novú kráľovnú biatlonovej stopy. Stala sa ňou v sezóne 2014/2015 na základe rozhodnutia prezídia SZB Jana Gereková. 

Tridsaťročná reprezentantka VŠC Dukla Banská Bystrica je po prvý raz v histórii premiantkou vyhlásenia Kráľa biatlonovej stopy, ktoré sa uskutočnilo v stredu podvečer v hoteli Kaskády v Sielnici. Gereková nadviazala na šesť víťazstiev dvojnásobnej olympijskej šampiónky Anastasie Kuzminovej, ktorá vynechala celú minulú sezónu a očakáva príchod druhého potomka. 


Gereková má za sebou najlepšiu sezónu v kariére

Liptáčka Gereková (nar. 27. 11. 1984) má za sebou najlepšiu sezónu v kariére, v ktorej sa štyrikrát dostala do elitnej desiatky v pretekoch Svetového pohára. Vrcholom jej snaženia bolo štvrté miesto v rýchlostných pretekoch v talianskej Anterselve, kde pridala aj 7. priečku v stíhacích pretekoch. P

iata bola v pretekoch s hromadným štartom v nemeckom Oberhofe a desiata v šprinte v nórskej metropole Oslo na slávnom Holmenkollene. Celkovo obsadila vo Svetovom pohári solídnu 19. priečku, v hodnotení rýchlostných a stíhacích pretekov skončila ešte o priečku vyššie. Na majstrovstvách svete vo fínskom Kontiolahti Gerekovej len tesne ušli umiestnenia v elitnej desiatke: dvanásta bola v šprinte aj v pretekoch s hromadným štartom. 

"Ocenenie kráľovná biatlonovej stopy si veľmi cením. Je ohodnotením mojej práce nielen počas tohto ročníka, ale celej doterajšej kariéry. Čo sa týka bodového zisku vo Svetovom pohári, bola to moja najúspešnejšia sezóna. Zlepšila som si svoje maximum, teda štvrté miesto. Ciele sú vždy vyššie, chcela by som už konečne skončiť na pódiovom stupni. Dôležité je, že som našla motiváciu. Chcem sa v nasledujúcej sezóne sústrediť najmä na majstrovstvá sveta v Osle. Tamojší areál i podmienky mi vyhovujú, vynasnažím sa čo najlepšie pripraviť," uviedla na stredajšej tlačovej besede v Sielnici Jana Gereková. 

Za mimoriadny výkon ocenili Fialkovú

Ocenenie za mimoriadny výsledok v sezóne 2014/2015 získala Paulína Fialková (nar. 25. 10. 1992), ktorá má kompletnú medailovú zbierku zo svetovej zimnej univerziády v domácom dejisku Osrblí. Zlato získala v rýchlostných pretekoch, striebro v stíhačke a bronz vo vytrvalostných pretekoch. 

"Veľmi si vážim výsledky na univerziáde, konečne mi to vyšlo na medzinárodnej úrovni, no nebol to najlepší ročník. Iba medailové úspechy z univerziády radím medzi cenné. Čiastkovo mi iba niektoré preteky vyšli dobre, chcem sa práve o ne oprieť do budúcnosti. Vo Svetovom pohári by som rada čo najviac bodovala, ale pozornosť zameriam aj na majstrovstvá Európy, kde by som rada spravila čo najlepší a hlavne cenený výsledok," prezradila Paulína Fialková. 

V kategórii najlepší mládežník vyhlásili za najlepšiu Paulíninu mladšiu sestru Ivonu Fialkovú (nar. 22. 11. 1994) najmä za 14. miesto v šprinte na juniorských majstrovstvách sveta v bieloruskom Raubiči a 11. miesto vo vytrvalostných pretekoch na otvorených majstrovstvách Európy v estónskom Otepää. 


Zmenia sa realizačné tímy

Biatlonovú sezónu 2014/2015 hodnotil prezident SZB Ján Hyža ako nie príliš vydarenú: 

"Bola poolympijská, rozpačitá. Zaznamenali sme niektoré vynikajúce výsledky, čo sa týka umiestnenia Jany Gerekovej vo Svetovom pohári, či Paulíny Fialkovej na univerziáde, ale boli tam aj vyložene zlé výsledky, najmä v štafetách. Ani majstrovstvá sveta nemôžeme považovať za úspešné. Muži to zachraňovali jedenástym miestom v štafete a Janka Gereková dvanástym miestom v individuálnych pretekoch. V tomto ročníku prešli reprezentačné výbery viacerými zmenami, čo sa prejavilo aj na výsledkoch." 

Slovenský zväz biatlonu bude opäť meniť pred nastávajúcou sezónou 2015/206 realizačné tímy, a to v oboch družstvách žien aj mužov. Mená nových reprezentačných trénerov sa dozvie verejnosť v priebehu budúceho týždňa.