Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (13)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Kto sa stane slovenským Športovcom roka? Tu je 10 kandidátov

09.12.2015 Meno nového slovenského športového kráľa vyhlásia v utorok 22. decembra večer v novej budove Slovenského národného divadla.

 

Víťaz ankety Športovec roka 2015 na Slovensku v kategórii jednotlivcov vzíde z desiatky (podľa abecedného poradia) Matej Beňuš (vodný slalom), Marek Hamšík (futbal), Marián Hossa (ľadový hokej), Zuzana Rehák Štefečeková (športová streľba), Peter Sagan (cestná cyklistika), Anna Karolína Schmiedlová (tenis), Štefan Svitko (motorizmus), Matej Tóth (atletika), Erik Varga (športová streľba) a Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie). Najúspešnejším kolektívom SR za tento kalendárny rok bude jeden z trojice - futbalisti Slovenska, hokejisti SR do 20 rokov a štvorkajak rýchlostných kanoistov na 1000 metrov.

Výsledky tradičnej ankety Klubu športových redaktorov SSN vyhlásia v utorok 22. decembra od 20.20 h v novej budove Slovenského národného divadla pred kamerami RTVS, ktorá pripraví z akcie priamy prenos. Uzávierka hlasovania v ankete bola 4. decembra. Hoci laureáti v najlepšej desiatke sú známi, kompletné výsledky sa verejnosť dozvie až na spomenutom galavečere. Vlani sa z prvenstva tešila v kategórii jednotlivcov biatlonistka Anastasia Kuzminová a medzi kolektívmi futbalisti Slovenska.


Rekordérom v počte nominácii je Marián Hossa

Tento rok sa do hlasovania zapojilo 114 športových novinárov: dôveru dostalo 48 jednotlivcov a 12 kolektívov. "Máme za sebou jeden z najlepších rokov v ére štátnej samostatnosti Slovenska, najmä ak to hodnotíme tými najväčšími úspechmi. Štyri tituly majstrov sveta v olympijských disciplínach sú nebývalé, postarali sa o ne štvorkajak rýchlostných kanoistov, cestný cyklista Peter Sagan, športový strelec Erik Varga i atlét Matej Tóth v chôdzi. Okrem toho futbalisti postúpili prvýkrát v histórii na majstrovstvá Európy, hokejová ´dvadsiatka´ získala po šestnástich rokoch medailu. Bol to kvalitný rok, novinári mali z čoho vyberať," uviedol vedúci ankety a člen výboru Klubu športových redaktorov SSN Ľubomír Souček.

Tento rok sa do elitnej desiatky medzi jednotlivcami nedostali medailisti z majstrovstiev sveta i Európy - rýchlostní kanoisti Erik Vlček, Juraj Tarr či snoubordistka Klaudia Medlová, ich umiestnenia na vrcholných podujatiach by v minulosti stačili do Top 10.

"Aj to svedčí o úspešnom roku slovenských športovcov. Môžem prezradiť, že rozdiel medzi prvým a druhým v poradí je vyšší ako pätnásť bodov, ale nie nejako extrémne dramatický. Na druhej strane Vlček s Tarrom na jedenástej pozícii majú už výraznejší odstup od desiatej priečky. Na prvom mieste sa v ankete objavili v kategórii jednotlivcov len štyri mená, v prvej trojke dali hlasujúci len sedmičku športovcov. Mená piatich rezonujú na viac ako sto hlasovacích lístkoch," pridal zaujímavosti na utorkovej tlačovej konferencii Ľ. Souček.

Medzi nominovanými jednotlivcami je rekordérom v počte účastí Marián Hossa, ktorý sa do Top 10 dostal už deviatykrát.

Po šiesty raz figuruje medzi najlepšími Veronika Velez-Zuzulová, piatykrát v rade je medzi elitou Peter Sagan (vyhral za rok 2013), v tejto ankete bola päťkrát aj Zuzana Štefečeková (triumfovala za rok 2012).

V najlepšej desiatke je po štvrtý raz Marek Hamšík, tretíkrát Matej Tóth a po druhý raz Erik Varga. Trojicu nováčikov tvoria Anna Karolína Schmiedlová, Matej Beňuš a Štefan Svitko. Z kolektívov sa v rôznom zložení stal štvorkajak SR už šesťkrát víťazom ankety (2001, 2003, 2004, 2006, 2007, 2008), futbalisti SR triumfovali dosiaľ trikrát (2009, 2010, 2014), pre hokejistov SR do 20 rokov by to bola premiéra na najvyššom stupienku.


Kráľa slovenského športu oficiálne vyhlásia po 23. raz

Verejnosť môže podľa slov Romana Šmotláka z organizujúcej agentúry B&D Agency prejaviť svoj názor na webe a prostredníctvom SMS o najobľúbenejšieho športovca. Hlasovanie sa začne v pondelok 14. decembra a uzavrie sa v deň vyhodnotenia ankety. Novinkou bude vyhlásenie najúspešnejšieho slovenského paralympionika roka.

Slávnostné vyhlásenie organizuje KŠR SSN už deviatykrát v spolupráci s B&D Agency. Rovnako ako v uplynulých piatich rokoch ocenia slávnu športovú osobnosť z minulosti v kategórii Športová legenda. Meno však organizátori ankety zatiaľ taja. Za rok 2010 sa slovenskou športovou legendou stal boxer Ján Zachara, pred štyrmi rokmi hokejista Jozef Golonka, pred tromi futbalista Jozef Adamec, za rok 2013 hádzanár Anton Frolo a vlani atlétka Eva Šuranová-Kucmanová.

Kráľa slovenského športu oficiálne vyhlásia po 23. raz. Doteraz anketu vyhralo dvanásť osobností. Šesťkrát sa tešila Martina Moravcová, štyrikrát Michal Martikán, dvakrát Peter a Pavol Hochschornerovci a Anastasia Kuzminová, raz Milan Dvorščík, Jozef Gönci, Peter Bondra, Elena Kaliská, Dominik Hrbatý, Radoslav Židek, Zuzana Štefečeková a Peter Sagan. Medzi kolektívmi šesťkrát v rôznom zložení triumfoval štvorkajak rýchlostných kanoistov, päťkrát hokejisti Slovenska, tri razy futbalisti Slovenska, dvakrát basketbalistky Slovenska a basketbalistky Ružomberka, raz štafeta biatlonistiek, tenisti Slovenska, volejbalisti Slovenska a basketbalistky Good Angels Košice.

Režisér priameho televízneho prenosu Peter Núňez pripomenul, že v utorok 22. decembra by mal program slávnostného večera trvať cca 70 - 80 minút, moderátormi podľa jeho slov budú Milan Zimnýkoval a Marcel Forgáč spolu s Marcelom Merčiakom.

Už známe poradie na ďalších miestach v ankete Športovec roka 2015:

Jednotlivci: 11. Erik Vlček, Juraj Tarr (rýchlostná kanoistika), 12. Klaudia Medlová (snoubording), 13. Martin Škrtel (futbal), 14. Ivan Jakeš (motorizmus), 15. Jozef Metelka (paralympionik), 16. Richard Varga (triatlon, akvatlon), 17. Erik Baška (cestná cyklistika) a Danka Barteková (športová streľba), 19. Marián Jung (vodný motorizmus), 20. Lukáš Babač (veslovanie)

Kolektívy: 4. hliadka 3cC1 vodných slalomárov (Martikán, Slafkovský, Beňuš), 5. družstvo hokejbalistov Slovenska, 6. družstvo strelkýň na skeet (D. Barteková, Sýkorová, Stranovská) a družstvo strelcov na trap (Kovačócy, Čavara, E. Varga)