Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (10)

 Basketbal (56)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (3721)

 Futsal (2)

 Hádzaná (39)

 Hokej (510)

 Rugby (11)

 Tenis (208)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Hucko zostáva trénerom Trnavy, prichádzajú Kadlec a Bello

15.12.2015 Cieľom Spartaka Trnava bude prebojovať sa do pohárovej Európy.

 

Ivan Hucko povedie futbalistov Spartaka Trnava aj v jarnej časti sezóny najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Minulý týždeň ešte nebolo isté, či 50-ročný bratislavský rodák bude sedieť na lavičke "andelov" aj po zimnej prestávke. Napokon sa všetko vyriešilo a s vedením podpísal nový kontrakt na šesť mesiacov s ročnou opciou. Kompletné zloženie realizačného kádra bude známe neskôr.

Trnavčania v pondelok predstavili už aj prvé zimné posily. Sú nimi devätnásťročný pravý obranca Andrej Kadlec zo Žiliny a beninský stredopoliar Babatounde Bello, ktorý svojho času tiež hájil farby MŠK. Teraz prichádza z Frýdku-Místku. Kadlec bol členom slovenskej reprezentácie do 17 rokov, zahral si na ME 2013 tejto vekovej kategórie. Figuroval tiež v národných výberoch do 18 a 19 rokov. Na konte má zatiaľ deväť ligových štartov. "Ako hráč cítim, že pre svoj rozvoj potrebujem zmenu. Keď prišla ponuka z Trnavy, neváhal som. Je to motivácia a nová výzva. Chcem sa popasovať o post pravého beka," cituje Kadleca portál spartak.sk. 

Bello je známym menom na slovenských trávnikoch, v Žiline pôsobil osem rokov. Po odchode zo severu Slovenska zamieril do Jihlavy a naposledy hosťoval v druholigovom Frýdku-Místku. "Môžem povedať, že sa fakt veľmi teším na návrat do slovenskej ligy. Budem si obliekať dres Spartaka, ktorý patrí medzi najlepšie kluby na Slovensku a má najlepších fanúšikov v krajine. Viem, ako si Trnava momentálne počína v tabuľke. Klubu chcem pomôcť prepracovať sa do Európskej ligy a v ďalšej sezóne zabojovať o čelné pozície," vyjadril sa Bello. 

Z trnavskej kabíny odišlo po jesennej časti až osem hráčov - vedenie ukončilo spoluprácu s brankárom Bojanom Kneževičom, obrancami Ľubošom Hanzelom, Patrikom Čarnotom, Marekom Janečkom, útočníkom Jakubom Vojtušom, Harisom Harbom, stredopoliarmi Niarém Benogom a Josém Davidom Casadom. 

Cieľom Spartaka Trnava bude prebojovať sa do pohárovej Európy. "Z toho budeme vychádzať," povedal Hucko a objasnil nákupnú politiku klubu: "Kupovať hráčov nie je ako zháňať tovar v obchode. Možností je vždy viac na oboch stranách, aj hráči majú svoje alternatívy. Budeme sa snažiť dotiahnuť posilnenie kádra do stavu, aby sme boli spokojní. Rátame aj s tým, aby sa mladí hráči posunuli hore. Uvidíme, ako sa prejavia v mužskom futbale. Najradšej by sme boli, keby sa ukázali v dobrom svetle a mohli sme ich zapracovať." 

Trnavčania prezimujú na 6. mieste tabuľky Fortuna ligy s 28 bodmi. Na lídra klasifikácie a úradujúceho majstra AS Trenčín majú odstup 20 bodov.