Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Futbal (13)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Hossa má 1063 bodov, dotiahol sa na Mullena s Verbeekom

17.11.2015 Marián Hossa je štvrtým najproduktívnejším aktívnym hráčom v NHL. Viac bodov než on dosiahli počas stále produktívnej kariéry iba Jarome Iginla, Joe Thornton a Jaromír Jágr.

 

Slovenský hokejista Marián Hossa sa v historickom poradí produktivity NHL v nedeľu dotiahol na Joa Mullena s Patom Verbeekom.

Gól a asistencia proti Calgary boli pre 36-ročného útočníka Chicaga kanadské body s poradovými číslami 1062. a 1063. Presne toľko ich v lige nazbierali aj bývalý americký krídelník Mullen (502+561) a kanadský "tvrďas" Verbeek (522+541, ale aj 2905 trestných minút), ktorý je známy najmä z pôsobenia v Hartforde, New Jersey a Dallase.

Mariánovi Hossovi aktuálne patrí 66. priečka v kanadskom bodovaní všetkých čias, ale jediný bod ho katapultuje až o tri miesta nahor pred spomenutú dvojicu aj Raya Whitneyho (1064 bodov). A prekonať by mal čoskoro aj Keitha Tkachuka (1065), slávneho amerického kanoniera Winnipegu, Phoenixu či St. Louis.

Rodák zo Starej Ľubovne je štvrtým najproduktívnejším aktívnym hráčom v NHL. Viac bodov než on (488+575) dosiahli počas stále produktívnej kariéry iba Jarome Iginla (1239), Joe Thornton (1270) a Jaromír Jágr (1815).

Pamätáte si Légiu skazy? Pred 20 rokmi ničila v NHL všetko

Trojica Mikael Renberg, Eric Lindros a John LeClair bola najväčším postrachom súperových obrán.

Ak sa hokejový klub môže popýšiť dajakou legendárnou útočnou formáciou, tou najslávnejšou vo Philadelphii rozhodne bola "légia skazy". Trojica Mikael Renberg, Eric Lindros a John LeClair bola najväčším postrachom súperov, keď čelili Flyers. Američan so Švédom na krídlach stmelení stredným útočníkom z Kanady boli nielen čertovsky produktívni, ale obavy rovnako naháňala ich tvrdá hra.

Tréner Terry Murray ich prvý raz spojil 11. februára 1995. Renberg sa z postu ľavého krídla v útoku Roda Brind'Amoura presunul na pravé k Lindrosovi a novic v tíme LeClair, ktorý prišiel z Montrealu výmenou za Marka Recchiho, sa usadil naľavo. A formácia od prvej chvíle demonštrovala svoju neuveriteľnú palebnú silu.

V sezóne 1995/1996, teda tej spred dvadsiatich rokov, nazbierala táto trojica dovedna 255 kanadských bodov a 272 trestných minút. Lindros mal bilanciu 47+68, LeClair 51+46 a Renberg 23+20. Flyers ovládli Východnú konferenciu, ale v semifinále play-off o Stanleyho pohár stroskotali na Floride.

Úderná formácia sa rozpadla v lete 1997 výmenou Renberga za Chrisa Grattona z Tampy Bay. Server NHL uvádza, že "légia skazy" sa celkovo postarala o 225 gólov a 490 bodov. "Myslím si, že už navždy si budeme blízki," povedal Lindros o chýrnej "lajne" a LeClair poznamenal: "Ešte viac, než sme milovali spoločne víťaziť, sme nenávideli prehrávať."