Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (56)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3822)

 Futsal (4)

 Hádzaná (40)

 Hokej (541)

 Rugby (11)

 Tenis (160)

 Volejbal (18)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Hossa bojkotuje galavečer Hokejista roka, nebude jediný

08.07.2015 Slovenskí hokejisti neprídu na vyhlásenie ankety Hokejista roka, uvažujú aj nad bojkotom reprezentácie.

 

 Poprední slovenskí hokejisti, ktorí vyjadrili nedôveru súčasnému vedeniu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), neplánujú ísť na vyhlásenie tradičnej ankety Hokejista roka. 

Následne budú zvažovať ďalšie kroky. Viacerí uvažujú o bojkote reprezentácie. Na riešenie situácie je však ešte dostatok času, keďže najbližšia akcia národného tímu je naplánovaná na november do Mníchova. Obranca Dominik Graňák pre denník SME potvrdil, že v súčasnosti by neprijal pozvánku do reprezentácie, ak by ju dostal. "Uvidíme, či prídu nejaké zmeny," povedal pre SME Graňák.


Vyhlásenia ankety sa nezúčastní ani favorit Hossa

Vyhlásenie ankety o najlepšieho hráča SR je naplánované na 1. augusta. Najväčším favoritom na víťazstvo je Marián Hossa, ktorý je jedným z 27 signatárov vyhlásenia o nedôvere SZĽH. "Vyhlásenie je naším vyjadrením. Za tejto situácie sa nechceme stotožňovať s akciami SZĽH. Pozvánku na Hokejistu roka som ešte nedostal, ale ak príde, v tomto prípade ju budem musieť odmietnuť, a teda neprídem,"povedal pre Plus jeden deň Hossa. 

Pozvánku odmietnu aj Tomáš Tatar i Andrej Sekera. Na hokejovom zväze v súčasnosti zvažujú, či sa vôbec uskutoční galavečer. "Anketa vyhlásená bude, ale je skoro hovoriť o tom, či bude aj galavečer. V budúcich dňoch sa rozhodne," uviedol pre Plus jeden deň prezident SZĽH Igor Nemeček, ktorý s hráčmi nesúhlasí a chce všetkým neprajníkom dokázať, že hokej chce posunúť dopredu. 

Handzuš dúfa, že bojkot reprezentácie nebude nutný

Hráči svojim vyhlásením chceli poukázať, že už nebudú ticho, ak cítia nespravodlivosť. Podľa ich názoru neboli férové voľby prezidenta SZĽH, v ktorých Igor Nemeček v závere júna zdolal Richarda Lintnera. Podľa jedného z hlavných iniciátorov vyhlásenia Michala Handzuša by bola škoda, ak by situácia došla tak ďaleko, že by hráči bojkotovali reprezentáciu. 

"Hokej hráme pre fanúšikov a reprezentácia je česť. Dúfam, že to nedôjde tak ďaleko, hoci musíme si stáť za svojimi hodnotami. Nemáme veľa možností, ako vyjadriť svoj názor," poznamenal pre SME Handzuš, podľa ktorého sa samotní hokejisti nebránia diskusii so súčasným vedením SZĽH. 

"Pravdupovediac však neviem, o čom by bola. Pripúšťam, že to nie je dobré pre slovenský hokej, ale cítili sme, že po voľbách nemôžeme len tak zvesiť hlavy a povedať: takto to vyšlo. Voľby boli nespravodlivé a nastavoval ich niekto, kto je tam pätnásť rokov. Uvidíme, aké budú ďalšie kroky," dodal pre SME Handzuš.