Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (7)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2571)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Horskú etapu Gira vyhral Landa, Contadorov náskok narástol

25.05.2015 Vďaka nástupu na poslednom kilometri odsunul Španiel Mikel Landa na ďalšie priečky Rusa Jurija Trofimova a krajana Alberta Contadora, ktorý získal ďalšie bonusové sekundy v boji o celkové prvenstvo.

 

Španiel Mikel Landa z tímu Astana sa stal víťazom nedeľňajšej 15. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Marosticy do Madonny Di Campiglio a merala 165 km.

Víkend poriadne preveril pripravenosť cyklistov, po náročnej časovke a horskej etape vlastní ružové tričko vedúceho jazdca 98. ročníka najväčší favorit Alberto Contador z tímu Tinkoff-Saxo.

Landa nastúpil na poslednom kilometri

Landa dosiahol najväčší úspech svojej kariéry. Vďaka nástupu na poslednom kilometri odsunul na ďalšie pódiové priečky Rusa Jurija Trofimova a Španiela Alberta Contadora, ktorý získal ďalšie bonusové sekundy v boji o celkové prvenstvo. Počas víkendu urobil dôležitý krok k definitívnemu zisku ružového dresu.

Jazdec tímu Tinkoff-Saxo nazbieral v etape na rýchlostnej prémii a v cieli celkovo šesť bonusových sekúnd a vedie v celkovom poradí o 2:35 min pred Fabiom Aruom z Astany, na tretej priečke je s odstupom 4:19 min Kostaričan Andrey Amador.


Ašpiranti na prvenstvo sa strážili

Pelotón sa roztrhal v stúpaní na Passo Daone, ktoré bolo 31 km pred cieľom. Zaostali tam aj niektorí známi cyklisti, z elitnej desiatky vpredu chýbali Jürgen van den Broeck, Richie Porte, Rigoberto Urán či Roman Kreuziger. Favoriti sa vzájomne strážili a ašpiranti na celkové prvenstvo si to medzi sebou rozdali až v cieľovom stúpaní do Madonny di Campiglio, ktoré meralo 15,5 km a malo priemerný sklon 5,9 %.

Asi 3 km pred cieľom nastúpil Mikel Landa z Astany, Alberto Contador však zakontroval a na chvíľu sa striasol najväčšieho konkurenta Arua. Talian sa ešte dotiahol na Španiela a išli plece pri pleci. V závere mal najviac síl Landa, Contador sa uspokojil s 3. priečkou.

"Máme veľmi dobrý tím pre vrchárske etapy, dnes sme to ukázali. Naším cieľom na Gire je dotiahnuť Fabia Arua k najlepšiemu umiestneniu, ktoré je možné. Myslím si, že máme dobré šance na zisk 2. miesta. Chceli sme dnes ohroziť Alberta Contadora, ale bolo to nemožné. Preto sme sa rozhodli skúsiť vyhrať etapu," skonštatoval v prvom televíznom rozhovore Landa.

15. etapa (Marostica - Madonna Di Campiglio, 165 km):

1. Mikel Landa (Šp.) Astana 4:22:35 h, 2. Jurij Trofimov (Rus.) Kaťuša +2 s, 3. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +5, 4. Fabio Aru (Tal.) Astana +6, 5. Steven Kruijswijk (Hol.) LottoNL-Jumbo +38, 6. Andrey Amador (Kost.) Movistar +42, 7. Leopold König (ČR) Sky +1:00 min, 8. Tanel Kangert (Est.) Astana +1:10, 9. Alexandre Geniez (Fr.) FDJ +1:49, 10. Damiano Caruso (Tal.) BMC +2:13

Poradie po 15. etape: 1. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo 60:01:34 h, 2. Fabio Aru (Tal.) Astana +2:35 min, 3. Andrey Amador (Kost.) Movistar +4:19, 4. Mikel Landa (Šp.) Astana +4:46, 5. Leopold König (ČR) Sky +6:36, 6. Jurij Trofimov (Rus.) Kaťuša +6:58, 7. Damiano Caruso (Tal.) BMC +7:10, 8. Maxime Monfort (Belg.) Lotto-Soudal +8:20, 9. Giovanni Visconti (Tal.) Movistar) +9:53, 10. Alexandre Geniez (Fr.) FDJ +10:03